fatihyl

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ben buradaki verileri düzenli bir şekilde çekme yolları aramaktayım.

1.) Google sheets "=IMPORTHTML" formülü tam olmadı Apps Script olarak da çekemedim.
2.) Excel web den veri çekme ile istediğim gibi çekebildim ama birden fazla borsadan veri çekerken CPU yetmiyor.

Borsa excel dosyası ektedir veri çekme olayını makro üzerinden çekebilme olarak ayarlayabilrmiyiz.

1676204205402.webp

Ekli dosyalar

Merhaba ,
makro isteğiniz konuya hakim paylaşımcılar tarafından yanıt verilecektir sanırım. Ben sizin dosyada veriyi 8 -15 sn. arasında yenileyebiliyorum. Bu sonuç oldukça düşük bir konfügrasyona sahip dizüstü bilgisayar ile alındı. Sizde daha mı uzun sürüyor yoksa bir hata alıyor musunuz ?

Merhaba ,
makro isteğiniz konuya hakim paylaşımcılar tarafından yanıt verilecektir sanırım. Ben sizin dosyada veriyi 8 -15 sn. arasında yenileyebiliyorum. Bu sonuç oldukça düşük bir konfügrasyona sahip dizüstü bilgisayar ile alındı. Sizde daha mı uzun sürüyor yoksa bir hata alıyor musunuz ?
Merhaba makro kodları ile istediğim şekilde borsalardan ver çekmesini sağladım 1 yıldır google sheets kullanıyordum istediğim yerden e-tablo ya ulaşabiliyordum tekrar o şekilde bir sistem kurmayı düşünüyorum .

Kısacası borsa.txt içindeki vb kodları google sheets appscript koda dönüştürürsek bir sorunum kalmaz

Ekli dosyalar