Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba değerli hocalarımız

Birinci satır başlıkdır.

A sütununa veri girince yanındaki hücreye otomatik tarih atması gerekmektedir. (Veriler sadece manuel değil, kopyala yapıştırla ve Ctrl D ile de girilebilir.)

Verileri silince tarihler de otomatik silinmelidir.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

Çözüm
Alternatif olsun.
Bir de şu kodu deneyin bakalım.

Not: SATIR SİLME durumu da dikkate alınarak, koda ilave yapıldı.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
Değerli hocam önce emeğinize sağlık.

Şu eklemeleri yapabilir miyiz acaba,

-- Bir veya birden fazla veriyi silince tarihler silinmeli

-- Tek hücre kopyalamayla tarih ekleniyor, aynı şekilde birden fazla kopyalanan hücrelerin de tarihleri eklenmeli.

-- Ctrl D ile de tarih eklenmeli.

-- Boş hücrede Delete'ye bastığımızda tarih eklememeli.

Teşekkürler.

Okutkan hocam denedim emeğinize sağlık

Manuel satır silince hata verdi.
On Error satırını ekleyince vermedi.

Fakat
Kopyala yapıştır ve Ctrl D ile tarih eklemedi maalesef.

Hocam Ctrl D’den kastım şu
A sütunundaki bir ismi Ctrl D ile aşağıya kopyalayıp yanına tarihlerini girmem gerekiyor.
İşte bu kopyalama esnasında tarih girmiyor, hatta girilmiş olanı da siliyor. İsterseniz deneyiniz.

Bir de normal copy paste ile hiç tarih gelmiyor.

Tek tek girince tarih geliyor. Ama benim yüzlerce satır ismi, tek tek değil, kopya ve Ctrl D yi kullanarak girmem lazım hocam.

Ctrl+D ile yukarıdaki veriyi aktif hücreye çektim ve sağ hücreye tarih girdi.
Kopyaladığım bi hücreyi başka bir A hücresine yapıştırdığımda da süğ hücreye tarih girdi. Bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım.

Alternatif olsun.
Bir de şu kodu deneyin bakalım.

Not: SATIR SİLME durumu da dikkate alınarak, koda ilave yapıldı.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Çözüm
Target.Column <> 1 Then exit sub

Bu satır #3.mesajdaki iki ve üçüncü maddeyi karşılamayacaktır.

Paylaştığım kodda da toplu silme işleminde karşı satırdaki verileri siliyor fakat toplu yapıştırma işlemi yapınca da siliyor. Toplu yapıştırma işlemi için çoklu tarih ekleme isteğinizi şuan farkettim.

Bu satır #3.mesajdaki iki ve üçüncü maddeyi karşılamayacaktır.

Paylaştığım kodda da toplu silme işleminde karşı satırdaki verileri siliyor fakat toplu yapıştırma işlemi yapınca da siliyor. Toplu yapıştırma işlemi için çoklu tarih ekleme isteğinizi şuan farkettim.
Okutkan hocam, Ömer hocamızın kodu tamamdır. Fakat sizin kodunuzu da isterseniz tekrar deneyeyim.

Yukardaki
Satırını ekledim hata verdi. Başına if koymak gerekiyor sanırım. Tam olarak hangi satırın altına eklememiz gerekiyor?

O satırı ekleyin diye vermedim. Ömer abinin paylaştığı koddaki bir satır. O satır kullanıldığında 3 numaralı mesajınızdaki ilk iki isteğinizi gerçekleştirmeyeceğini düşündüğüm için paylaştım. Konu çözüldüğüne göre sorun yok, iyi çalışmalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...