Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
TALLY sayfası sarı hücrelerdeki ayın günlerini getiren mevcut kodun DATA ve PDF sayfalarının tarih günlerinin olduğu satırlarda da olması hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Örnekte ŞUBAT ayı 28 olduğu için 29,30,31 günleri boş, bu uygulamanın aylara göre DATA ve PDF sayflarının tarih günlerinin olduğu satıralarda da olması.

Ekli dosyalar

• Aktarma.xlsb
    Aktarma.xlsb
    734 KB · Görüntüleme: 7
  • Resim _Günler.webp
    Resim _Günler.webp
    19.4 KB · Görüntüleme: 51
TALLY sayfası sarı hücrelerdeki ayın günlerini getiren mevcut kodun DATA ve PDF sayfalarının tarih günlerinin olduğu satırlarda da olması hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Örnekte ŞUBAT ayı 28 olduğu için 29,30,31 günleri boş, bu uygulamanın aylara göre DATA ve PDF sayflarının tarih günlerinin olduğu satıralarda da olması.
Soruna cevap değil belki ancak bende az çok buna benzer bir konuyla ilgilenmiş ancak bitirememiştim. Bu dosyada hangi ay olursa olsun ayların günleri bittikten sonraki işlemler tıpkı sizinde bahsettiğiniz gibi ŞUBAT ayı 28 olduğu için 29,30,31 günleri boş bırakmayacak bir örnek var. Ömer BARAN Bey yazmıştı. Forumda benim eski konularımda mevcut ancak ben buraya da dosyayı ekleyeyim. Belki bu yöntemi kullanmak istersiniz.

Ekli dosyalar

@YasarPiskin
Soruyu/sorunu tam olarak anlamamış oyabilirim.
Şayet YIL ve AY bilgisi TALLY sayfasından alınacaksa ve PDF sayfasındaki tarihleri FORMÜL kullanarak oluşturmak istiyorsanız,
DATA sayfası I4 hücresindeki formülü kopyalayıp PDF sayfası G4 hücresine yapıştırın, sonra da formüldeki
TAMSAYI((SÜTUN()-7)/2) kısmını TAMSAYI((SÜTUN()-5)/2) olarak değiştirdikten sonra sağa doğru kopyalama yapın.

Yapmak istediğim şey DATA ve PDF saylarının tarih günlerinin olduğu satırları TALLY sayfasındaki gibi makro ile oluşturmak istiyorum, çünkü PDF sayfasındaki PDF butonunu kullanınca formüller bozuluyor.

Eklediğiniz belgenin PDF sayfasına, önceki cevabımda belirttiğim formül uygulamasını yaptım ve PDF kodunu çalıştırdım,
bir sorun veya hatalı tarih oluşumu görmedim.
Hatalı dediğiniz haliyle yeni belge ekleyin ve hatanın nerede (hangi hücre) olduğunu, sonucun ne olması gerektiğini de belirtin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...