Y

Çözüldü Aylara Göre Puantaj Kodlaması

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Puantajları aylara göre otomatik olarak doldurma ve alfabetik sıralama ve hücre içeriğini temizle kodlarının bu formata göre revize edilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Sn. @zompcu_80

Konu açarken dosyada olması gerekip de olmayan durumun ne olduğunu net ifade ederseniz daha doğru olur.
Anlıyorum siz belgeye odaklanmış durumdasınız ve belgeyi bir an önce kullanmaya başlamak/tek adımda sorunlar çözülsün istiyorsunuz
ancak; sorunu izah etmeyip "kodun revize edilmesi" diye konu açınca,
-- sorun ne acaba (sıralama mı hatalı oluyor, takvim mi istenilen gibi oluşmuyor, N yazılmaması gereken yere N mi yazılıyor vs)
-- kodun ilk yazıldığı belgedeki yapı/istek neydi de kod bu şekilde hazırlandı,
gibi hiçbir bilgi olmayınca satır satır tüm kodların elden geçirilmesi ve
tahmin üzerine kararlar verilip, değişiklikler önerilmesi sonucu çıkacaktır.

Her neyse, belgeyi ve kodlamayı da daha önce ben yaptığımdan, belgeyi ve işleyişi de bir miktar hatırlıyorum.

Net olarak (hücre, satır/sütun vs belirterek); "sorun nedir, olmayan/hatalı olan nedir" açıklamalısınız.

.

Sn. @zompcu_80

Konu açarken dosyada olması gerekip de olmayan durumun ne olduğunu net ifade ederseniz daha doğru olur.
Anlıyorum siz belgeye odaklanmış durumdasınız ve belgeyi bir an önce kullanmaya başlamak/tek adımda sorunlar çözülsün istiyorsunuz
ancak; sorunu izah etmeyip "kodun revize edilmesi" diye konu açınca,
-- sorun ne acaba (sıralama mı hatalı oluyor, takvim mi istenilen gibi oluşmuyor, N yazılmaması gereken yere N mi yazılıyor vs)
-- kodun ilk yazıldığı belgedeki yapı/istek neydi de kod bu şekilde hazırlandı,
gibi hiçbir bilgi olmayınca satır satır tüm kodların elden geçirilmesi ve
tahmin üzerine kararlar verilip, değişiklikler önerilmesi sonucu çıkacaktır.

Her neyse, belgeyi ve kodlamayı da daha önce ben yaptığımdan, belgeyi ve işleyişi de bir miktar hatırlıyorum.

Net olarak (hücre, satır/sütun vs belirterek); "sorun nedir, olmayan/hatalı olan nedir" açıklamalısınız.

.
Uyarınız için teşekkür ederim. Sorun yukarı kısımdaki tarih (G5:AK6) kısımda.

Moderatörün son düzenlenenleri: