Y

Çözüldü Aylara Göre Puantajda Kodlarda Yardım

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
C Sütunundaki okları kullanarak J3:AN5 aralığında J2 ve Y2 hücrelerindeki yıl ve aylara esas günleri getiren ve bu aya esas olmak üzere J7:AN517 aralığında puantajları doldurmaya yarayan mevcut kod un J3:AN5 aylara esas günleri getirirken çok yavaş çalışmaya başlarken J7:AN517 aralığında puantajları doldururken örnekteki gibi bazı personellere ait puantajlar doğru gelmiyor. Bu hususların giderilmesi için yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Sayın @zompcu_80 ,
daha evvel rica etmiştim, sanırım dikkatten kaçtı.

Sorunsuz işlem gören kodların olduğu bir belgenin yapısında değişiklik yaptığınızda (sütun/satır ekleme/silme gibi)
çalışan eski kodu belgenin yeni halinde de kullanmak istediğiniz zaman,
belge yapısında yaptığınız değişikliğ(ler)in neler olduğunu eksiksiz yazıp,
belgenin eski halinde sorunsuz çalışan kodda kendiniz herhangi bir değişiklik yapmadan belge iletirseniz,
bu tür kod değişiklik isteklerinizin çözümlenmesi daha kolay ve sorunsuz olur.

Şayet koddaki revizyonu kendiniz yapmaya çalışmışsanız (kodda kendini değişiklik(ler) yapmışsanız) bu önemli bir sorun.
Zira bu, hem belge yapısı değişmiş, hem kod değişmiş demek olur ve işlemin çözümlenmesi imkansız bir hal alır.

.

O halde örnek belgeniz, gerçek belgenizin bir kopyası değil diye sonuç çıkartıyorum.
Zira ilgili (daha evvel açtığınız başka konu sayfasındaki) değişiklik önerimle ilgili olarak bu belgenizde bir işlem göremiyorum.

Bahsettiğim değişiklik önerisinin sebebi, HESAPLAMA YÖNTEMİnin formül uygulaması sonucunda ELLE olarak kalmasını engellemeye yönelik idi.
Yani HESAPLAMA YÖNTEMİni normale döndürmek, OTOMATİK olarak kalmasını sağlamak idi.

O zaman o değişikliği yapmayıp, kodu eski haline çevirince sorun kalmaması gerekir.

.

Şöyle bir deneyin.
Ancak sayfadaki işlemler konusunda fikrim yok.
Yani bir TAM KONTROL yapmalısınız.

-- mevcut kodların en üstüne, yani Sub PUANTAJ satırının da üstüne, Public dur As Boolean şeklinde bir satır ekleyin,
-- PUANTAJ makrosundaki Redim trh(..... şeklindeki satırın hemen üstüne dur = True şeklinde bir satır ekleyin,
-- PUANTAJ makrosundaki End Sub satırının üstündeki Application..... satırının hemen üstüne dur = False şeklinde bir satır ekleyin,
-- Worksheet_Change kod blokuna ilk satır olarak, If dur = True Then Exit Sub şeklinde bir satır ekleyin.