C

Tarih Bazlı Döviz Kuru Ekleme

Tarih Bazlı Döviz Kuru Ekleme​

Tarih Bazlı Döviz Kuru Ekleme başlıklı dosyada, Merkez Bankası sistemi üzerinden günlük olarak döviz kurlarının Excel'e listelenmesi örneklendirilmiştir.

Tarih Bazlı Döviz Kuru Ekleme

Tarih Bazlı Döviz Kuru Ekleme​

Dosyadaki işlevi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın web sitesinden Tarih, Döviz Cinsi ve Döviz Türü olarak 3 kritere göre Excel'e Döviz Kuru Eklemektir.

Bu işlem için Tarih bilgisine bugünden en az bir önceki gün bilgisinin yazılması gerekir. Çünkü Merkez Bankası'nın kurları bu şekilde listelenmektedir. Günün tarihini yazıp, "Hata veriyor" türünde yorum yapılmaması için bu kısma özellikle vurgu yapmak isterim.

Daha sonra Dolar, Euro kurları ve Döviz Alış/Satış, Efektik Alış/Satış seçenekleri Veri Doğrulama yöntemi ile hücrelere eklenmiştir. Bunun yapılması, yazılacak bir kelime hatası nedeniyle kodların doğru sonucu vermemesinin önüne geçmektir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, Kullanıcı Tanımlı Fonksiyonumuz Merkez Bankası'nın web sitesinden, belirlemiş olduğunu kriterlere göre kur bilgisini Excel hücresine ekleyecektir.

Eğer tüm döviz kur bilgileri alt alta bir Excel sayfasında listelemek istiyorsanız, bunun için hazırladığımız Excele Döviz Kuru Ekleme isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri​

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

dosya indirilemiyor
Ellerine sağlık olsun.
Geri
Üst