• DOSYALAR modülümüzdeki VIP Dosyalar'ı indirmek için,
    FORUM'da konu açabilmek için,
    FORUM'da açılan konulardaki dosyaları indirmek için,
    FORUM'da herhangi bir konuya dosya yüklemek için üyelik hesabınızı VIP Üyelik seviyesine yükseltmeniz gerekir. "Normal Kullanıcı" seviyesindeki üyeler, Ücretsiz Dosyalar kategorisinden dosya indirmek haricinde, farklı bir alandan dosya indiremez, Forum alanında soru soramazlar.
Loc.Gov Adresinden Resim İndirme içeriğinde, ABD arşiv resmi arşiv sitesinden kolayca resim indirme işleminin nasıl yapılacağı öğretilmektedir.

515.gif


Library of Congress (LOC) kütüphane ötesi, eski fotoğraflardan, kitaplara, mektuplardan, videolara kadar bir çok şeyi barındıran bir web sitesidir. Herkesin bir şekilde ilgisini çekecek ve saatlerce oyalayacak çeşide, online ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Tarihi fotoğraf meraklısı ve koleksiyoneri olarak, ne zamandır yararlandığım, ilginç fotoğrafları koleksiyonuma kattığım bu siteden, Excel yoluyla daha nasıl hızlı bir şekilde fotoğraf indiririm kısmına biraz kafa yorduktan sonra bu dosya ortaya çıktı. Dosyada, 39591 adet fotoğraf indirebileceğiniz link algoritması yazılıdır.

Yapmanız gerekenler:
  • Masa üzerine abd-arsiv adı ile bir klasör oluşturmak,
  • Excel dosyası üzerindeki Anasayfa isimli sayfadaki ilgili hücrelere, 0 - 39591 arasında bir başlangıç sayısı ve toplam kaç tane fotoğraf indirmek isteyeceğinizi yazmak.
Daha sonra İNDİR butonuna bastığınızda, masa üzerinize oluşturduğunuz klasöre resimler akmaya başlayacaktır.

Bu işlem indireceğiniz resim sayısına göre saatler sürebilir, o yüzden deneme yapmanız için öncesinde üst resimde benim yaptığım gibi az sayıda fotoğraf adeti yazmanızı öneririm. Aynı sitenin link algoritmalarını çözdükçe, farkı dosyalar ile yüzbinlerce resim indirme fırsatını sizlere sunacağım.

Yararlanmanız temennisiyle.

Bu Dosyada Kullanılan Özellikler

Resul Kurt Danışmanlık
Geri
Üst