ExcelDepo

KTF ile Yıllık İzin Hakediş Hesaplama

KTF ile Yıllık İzin Hakediş Hesaplama​

KTF ile Yıllık İzin Hakediş Hesaplama dosyası, kullanıcı tanımlı fonksiyon ile iş hukuku kriterlerine göre yıllık izin hakediş hesaplaması yapmayı öğretir.

KTF ile Yıllık İzin Hakediş Hesaplama

Senelik İzin Hakediş Hesaplaması​

Dosyamız, üstte görüleceği üzere iki ayrı sayfan oluşmaktadır. Personel isimli sayfada, çalışanların yıllık izin hakedişi için gerekli olan temel kriterler yazılmaktadır. Yıllık İzin isimli sayfada ise, personel sayfasındaki sicil numaraları yazılarak, çalışanların bilgileri formülle çekilip, kullanıcı tanımlı fonksiyon ile hazırlamış olduğumuz formülle, personel sayfasından gelen bilgilere göre hakediş günü bulunmaktadır.

KTF ile Yıllık İzin Hakediş Hesaplama


Dosyamızda, iki ayrı grupta yıllık hesabı için kritik olan hususları örneklemeye çalıştık. İlk 3 kayıtta, ilk izin hakedişlerine göre doğum tarihine göre hakediş hesaplatılmıştır.

Doğum tarihinin günü, işe giriş tarihinin gününden bir gün önce ya da aynı gün olması halinde, 50 yaşında olması nedeniyle hakediş yaş kuralını kapsamaktadır ve sonuç 20 olarak döndürülür. Giriş tarihi günü işe giriş tarihi gününden bir gün sonra olması halinde ise, henüz 50 olmadığı için, sonuç 14 olarak döndürülecektir.

İkinci grubumuzda ise, 5. izinlerinin hakedişleri yine aynı mantıkla örneklendirilmiştir. İşe giriş tarihi günü ile doğum tarihi günü karşılaştırılmış, doğum tarihinin günü aynı ya da bir önceki gün ise, yaş kriteri devreye konulmuş ve 14 gün hakedişte olmasına rağmen, sonuç 20 olarak döndürülmüştür. Doğum tarihinin günü bir sonraki gün olanın ise, iş hukuku kapsamında 5. izninin hakedişi olan 14 sonucu döndürülmüştür.

Eğer işin içerisine Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon katmak istemezseniz, Formülle Yıllık İzin Hakedişi Hesaplama isimli dosyamızda tamamen Excel Formülleri kullanılmıştır.

İki tarih arasında kullanılan izinlerin sayısını bulmak için Yarım Gün Hesaplı İzin Kullanım Örneği isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz. Bugüne kadar Excel ile yapılmış en detaylı yıllık izin takibi için ise, Yıllık İzin Programı isimli dosyamıza göz atabilirsiniz.

Bu Dosyada Kullanılan Özellikler

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

Sağolun, oldukça faydalı bir dosya.
Geri
Üst