ExcelDepo

Klasör ve Alt Klasördeki Dosyaları Listeleme

Klasör ve Alt Klasördeki Dosyaları Listeleme​

Klasör ve Alt Klasördeki Dosyaları Listeleme isimli dosya, seçim yaptığınız bir klasör ile birlikte o klasörün alt klasördeki dosyalarını listeleme yapar.

/assets/images/editor/image-20201222205744-1.png

Klasör ve Alt Klasördeki Dosyaları Listeleme Adımları​

Dosyamız üst resimde göreceğiniz gibi boş bir Excel sayfası şeklinde karşınıza çıkacaktır. Sayfa üzerinde yer alan Klasör ve Alt Klasörleri Listele isimli butona tıkladıktan sonra, bilgisayarınızdaki herhangi bir klasörü seçmeniz yeterli olacaktır. Dosyda yer alan VBA kodları sayesinde, seçtiğiniz klasör ve varsa o klasördeki alt klasörlerin dosyaları Excel sayfasına listelenecektir. Örnek görünüm aşağıdaki gibi olacaktır:

/assets/images/editor/image-20201222210211-2.png


Benim örnek olarak seçtiğim klasörde, bir alt klasör olmadığı için sadece o klasördeki dosyaların isimleri, boyut, tarih ve saat bilgileri gelmiştir. Seçtiğiniz klasörde bir alt klasör varsa, A sütununda örneğin F:\ExcelDestek.Com\ExcelDepo\ şeklinde olacaktır.

Eğer sadece seçtiğiniz klasördeki dosyaları listelemek, alt klasördeki dosyaları listelemeye dahil etmek istemiyorsanız; Klasör İsimlerini Excele Aktarma isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri​

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

Faylandığım bir dosya oldu, teşekkürler.
Geri
Üst