• DOSYALAR modülümüzdeki VIP Dosyalar'ı indirmek için,
    FORUM'da konu açabilmek için,
    FORUM'da açılan konulardaki dosyaları indirmek için,
    FORUM'da herhangi bir konuya dosya yüklemek için üyelik hesabınızı VIP Üyelik seviyesine yükseltmeniz gerekir. "Normal Kullanıcı" seviyesindeki üyeler, Ücretsiz Dosyalar kategorisinden dosya indirmek haricinde, farklı bir alandan dosya indiremez, Forum alanında soru soramazlar.

İki Sütunda Veri Karşılaştırma​

İki Sütunda Veri Karşılaştırma isimli dosyamızda, farklı iki sütunda bulunan verilerin kolayca birbirleri ile nasıl karşılaştırılacağı öğretilmektedir.

İki Sütunda Veri Karşılaştırma

Çift Sütunda Var Yok Kontrolü​

Excel'de en çok ihtiyaç duyulan hususlardan biride, farklı sütunlarda bulunan verilerin birbirini içerip içermediğinin karşılaştırmasının yapılmasıdır. Biz de bu ihtiyaçtan yola çıkarak, 2 ayrı alternatif ile iki sütunda var olup olmayanların karşılaştırmasını, Excel formülü ile nasıl yapacağınızı işlemek istedik.

Üst resimde göreceğiniz üzere, iki farklı sütunda bazı marka isimleri yer almaktadır. Bu markalardan bazıları her iki sütunda varken, bazıları tek sütunda yazılıdır. Hazırladığımız alternatif formüllerimiz ise, her iki sütunu karşılaştırıp, iki sütunda var olan ya da yok olan markalara göre sonucu listelemesini sağlamaktadır.

Yararlanmanız temennisiyle.

Bu Dosyada Kullanılan Özellikler

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

Oldukça faydalı bir örnek, emeğinize sağlık.
Geri
Üst