Excel Sayfasını Yedekleme başlıklı dosyada, istediğiniz bir Excel sayfasının farklı bir dosyada yedek alınmasına yarayan kodlar yer almaktadır.

Dosyadaki VBA Kodu, öncelikle bilgisayarınızda YEDEK isimli bir klasörün olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer YEDEK isimli bir klasör yoksa, kodlar bu klasörü oluşturmaktadır. Bu alanda değişiklik yapmak isterseniz, kodu çalıştırmanızdan önce müdahale etmeniz gerekecektir. Yapılması gereken değişiklik kodlarda, C:\YEDEK şeklindedir.

Dosyada kaydetme işlevini gören kod satırı da aşağıdaki gibidir. Dosya C:\YEDEK klasörüne, sayfa adı ve ay_yıl biçiminde kaydedilmektedir. Bu alanda istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\YEDEK\" & ActiveSheet.Name & "_" & Format(Date, "mmmm_yyyy") & ".xlsx"
C:\YEDEK kısmını kendi istediğiniz şekilde değiştirdikten sonra kodlarda seçili olan sayfalar, belirlediğiniz klasörde yedeklenecektir. Sayfalar Array (dizi) mantığıyla kopyalanmaktadır. Kod satırı aşağıdaki gibidir:
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Dosyayı indirip, üstteki açıklamalar doğrultusunda yapacağınız değişiklikler ile dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Excel Sayfasını PDF Olarak E-Posta Gönderme isimli dosyamızı kullanarakta, Excel sayfalarını PDF biçimine dönüştürüp, e-posta yollayabilirsiniz.
Yazar
ExcelDepo
İndirilme
24
Görüntüleme
2,603
İlk Yayınlama
Son Güncelleme

Derecelendirmeler

5.00 Oylama 1 İnceleme

Son incelemeler

Dosyadan faydalandım, katkıda bulunanlara teşekkürler.
Geri
Üst