Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
ExcelDepo

Birleşik Hücrelerden Veri Alma

Birleşik Hücrelerden Veri Alma isimli dosyamızda, birden fazla hücrenin birleştirilmesi ile elden edilen bir alandan verilerin alt alta listelenmesi öğretilmektedir.

Birleşik Hücrelerden Veri Alma


Dosyamız, tarafımızdan istenen bir yardım kapsamında hazırlanmıştır ve tüm kullanıcılarımıza fayda sağlaması amacıyla küçük bir örneği buraya da eklenmiştir.

Kullanıcı, sarı arka plan rengindeki gibi verilere sahiptir. Yani, sıra ve adı alanları, çocuk adı kadar birleştirilen hücrelerden oluşmaktadır. Bu alanları formülle alt alta sıralamak istediğinde ise, iki sayı arasındaki birleştirilen hücre sayısı kadar 0 olmaktadır. Kullanıcı, Excel 365 versiyonuna sahip olması nedeniyle, cevapta oldukça kolay hale gelmektedir.

Dosyamızdaki verilerin aralığı için otomatik olarak formülün kendisi genişlemektedir. Ayrıca, sıra ve adı bilgilerine de kenarlıkların otomatik olarak uygulanması için Koşullu Biçimlendirme uygulanmıştır.

Benzer türden ihtiyacı olan kullanıcılarımızın faydalanması temennisiyle.

Bu Dosyada Kullanılan Özellikler

Resul Kurt Danışmanlık

Son incelemeler

Excel 365 gerçekten inanılmaz şekilde hayatımızı kolaylaştırıyor. Ve sizler sayesinde bizlerde öğreniyoruz. Öğrendikçe de seviyoruz. Excel 365 fonksiyonlarını resmen Türkiye'ye sevdiriyorsunuz!
ExcelDepo
ExcelDepo
Biraz iddialı bir yorum olmuş ama teveccühünüz için teşekkürler.
Geri
Üst