Bardes PDKS Programından Çalışma Süresi Çekme dosyası, verilerinizi SQL Server üzerinden Excel'e kolayca almanızı öğretir.

Bardes PDKS Programından Çalışma Süresi Çekme


BARDES, Türkiye'de PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) yazılımlarını elektronik ortama taşıyan ilk ve öncü firmalardan bir tanesidir. 1997 yılında çalışmaya başladığımızda bu program ile tanışmış olup, o tarihten itibaren her çalıştığımız şirkette bu programı satın aldırmış, özellikle mavi yakalı çalışanların Devam Takibini bu program ile yapmış bulunmaktayız. Bu programda tutulan verilerinizi kolayca Excel'e aktarmak konusunda üst düzey çalışmalarımız bulunmaktadır. İlk olarak program üzerinde Puantaj yapıldıktan sonra ortaya çıkan Çalışma Türlerini kolayca Excel'e listelemek örneğini oluşturduk.

Kendimizin oluşturduğu bir Excel Formülü ile Bardes veritabanından istediğimiz kritere göre kolayca veri çekebiliyoruz. Bunun için öncelikle Excel Makrolarının etkinleştirilmesi gerekir. Excel Makrolarının nasıl etkinleştirildiğini bilmiyorsanız, Makroları Etkinleştirme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Dosyayı açıp, makroları etkinleştirdikten sonra veri çekebilmemiz için programın SERVER bağlantı bilgilerine ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu bilgileri yukarı resimde gördüğümüz alana tanımlıyoruz.
Daha sonra çalışanın Sicil numarasını, İlk Tarih, Son Tarih ve Çalışma Kodunu yazdığımızda, ilgili çalışanımızın verdiğimiz tarih aralığındaki ve belirttiğimiz çalışma türüne ait sonucunu kolayca listeleyebiliyoruz.
Kodlarda herhangi bir risk bulunmamakta olup, rapor çekerken SQL kodları kullanılmıştır.
Dosyayı indirenler bu kodlarıda rahatça görüp inceleyebilirler.
Bardes programından Excel'e detaylı rapor çekmek, analizlerinizi yapmak isterseniz, iletişim alanımızdan tarafımıza ulaşabilirsiniz. Tarafınıza özel ve profesyonel raporlar kolayca oluşturulacaktır
Yazar
orkmesb
İndirilme
33
Görüntüleme
4,242
İlk Yayınlama
Son Güncelleme

Derecelendirmeler

5.00 Oylama 1 İnceleme

Son incelemeler

emeğinize sağlık.
Geri
Üst