• DOSYALAR modülümüzdeki VIP Dosyalar'ı indirmek için,
    FORUM'da konu açabilmek için,
    FORUM'da açılan konulardaki dosyaları indirmek için,
    FORUM'da herhangi bir konuya dosya yüklemek için üyelik hesabınızı VIP Üyelik seviyesine yükseltmeniz gerekir. "Normal Kullanıcı" seviyesindeki üyeler, Ücretsiz Dosyalar kategorisinden dosya indirmek haricinde, farklı bir alandan dosya indiremez, Forum alanında soru soramazlar.

Asgari Ücret Teşvik Hesaplama​

Asgari Ücret Teşvik Hesaplama, 7103 sayılı Kanunla gelen asgari ücret desteğini Excel'de kolayca hesaplamanıza olanak sağlayan bir dosya içermektedir.

Asgari Ücret Teşvik Hesaplama

Excel ile Teşvik Hesaplama​

27 Mart 2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan 7103 sayılı Kanunla asgari ücret desteğinin 2018 yılında da uygulanmasına yönelik düzenleme yapılmıştır. Bu çerçevede, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na Geçici 75 inci madde eklenmiştir.

2018 yılı Ocak ila Eylül ayları/dönemleri için uygulanacak olan asgari ücret destek tutarının belirlenmesi hususunda Bakanlar Kurulu yetkili kılınmıştır. 20 Haziran 2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan 2018/11668 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile destek tutarına esas gün sayısının tespitinde dikkate alınacak;

Prime esas günlük kazanç tutarı 120 TL,
Desteğe esas günlük tutar 3,33 TL,
Toplu iş sözleşmesi uygulanan özel sektör işverenlerine ait işyerleri için 180 TL olarak kararlaştırılmıştır.

Bu duruma bağlı olarak tüm işverenler 2017 için alacağı teşviği kolayca hesaplayabilirler. Yol göstermesi için hazırladığımız Excel dosyasını indirip, alacağını teşviği görebilirsiniz.

Yararlı olması temennisiyle...

Bu Dosyada Kullanılan Excel Özellikleri​

Resul Kurt Danışmanlık
Geri
Üst