Verileri Hesaplama Sayfasından Data Sayfasına Aktarmak

Çözüldü Verileri Hesaplama Sayfasından Data Sayfasına Aktarmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan spacebar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

spacebar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
değerli üstadlarım. yapmayı amaçladığım şey "hesaplama" sayfasındaki verileri "data" sayfasında son dolu satıra aktarmak.

Hesaplama sayfasında J1 hücresindeki değeri Data sayfasında B sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında B7 hücresindeki değeri Data sayfasında C sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D6 hücresindeki değeri Data sayfasında E sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında K1 hücresindeki değeri Data sayfasında F sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D5 hücresindeki değeri Data sayfasında G sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında N3 hücresindeki değeri Data sayfasında H sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D4 hücresindeki değeri Data sayfasında I sütununda son dolu satıra
ve pivot table1 deki verileri bulunduğu aya göre ay sutunlarına getirebilmek.

yani ekteki belgemde data sayfasında formülle belirttiğim hücreleri makro ile getirebilmek. yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• HATA1.webp
    HATA1.webp
    22 KB · Görüntüleme: 3
01.06.2024 bu tarihi yazdığınız ve bu tarihe göre DATA sayfasında hücrelerin doldurulması işlemi yapılmış halinin dosyasını yükler misiniz.
Ayrıca "Data" sayfasına çektiğiniz verileri, "Hesaplama" sayfasının hangi hücrelerinden aldığınızı gösteren hücre renk dolgu işlemi yapın(nereden çektiğiniz konusunda herhangi bir yanlışlık yapmamak için).

üstadım hesaplama sayfasında 01.06.2024 ve 150 gün yazdığım zaman data sayfasında atması gereken kayıt dosyasını ekte gönderiyorum. yalnız ekranda görünmüyor tablonun sonuna doğrudur. diğer kısımlar yani A ve I sutununa kadar doğru o yüzden dolgu yapmadım. sadece pivot aktarımında sorun var. eklediğim dosya adminin son eklediği dosyadır. onun üzerine 01.06.2024 tarihli örneği yazdım.

Ekli dosyalar

üstad doğru tarihlere atıyor ama yine iki sorun var. birincisi prim tutarları ile KKEG tutarlarını ters atıyor. yani bu örnekte nisan 2024 tutarına 291,67 nisan 2024 kkeg tutarına125 atması gerekiyorken. ters atıyor. bu çözülebilir. bir diğer sorun: 01.04.2024 ve 360 gün yazdığım zaman ocak 2025 ve ocak 2025 kkeg tutarlarını boş bırakıyor. bu dosyayı da ekte paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

Konu açılışında iki seneye ait veri olabileceğini belirtmediğiniz için kodu ona göre yazmıştım.
Pivottaki araya giren "Tarih ve Boşluklar"ın yer aldığı satırlar verilerin kaydı sırasında kaymaya sebep oluyor. Bununla ilgili bir çözüm üretebilirsem gün içinde yardımcı olurum.
resim_2022-04-12_193713130.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
yok bu hiç olmadı. nisan ayından başlaması gerekirken ocak ayından itibaren başlattı.
Bu bahsettiğiniz konuyla alakalı bir değişiklik yapmamıştım.
Önceki sorun yaşamadığınız kodda aşağıdaki değişiklikleri yapın.
Aşağıdaki kod satırlarını bulun. 4 sayısını 3 yapın? 3 sayısını 4 yapın.
dt.Cells(son, basla) = hsp.Cells(i, 3)
dt.Cells(son, basla + 1) = hsp.Cells(i, 4)

Bu değişiklikten sonra aşağıdaki sorununuz giderilmiş olması lazım.

"yani bu örnekte nisan 2024 tutarına 291,67 nisan 2024 kkeg tutarına125 atması gerekiyorken. ters atıyor."

üstadım şimdide 1 yılın altına indiği zaman debug hatası veriyor. şu satırda (bos.Delete shift:=xlToLeft) yani gün sayısı sadece bir yılı kapsıyorsa debug hatası veriyor. :(

üstad baktığım kadarıyla bir sorun yok. ellerine sağlık. çok uğraştırdım sizi. hakkınızı helal edin. elleriniz dert görmesin tuttuğunuz altın olsun. teşekkür ederim sağlıklı günler dilerim.