Verileri Hesaplama Sayfasından Data Sayfasına Aktarmak

Çözüldü Verileri Hesaplama Sayfasından Data Sayfasına Aktarmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan spacebar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

spacebar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
değerli üstadlarım. yapmayı amaçladığım şey "hesaplama" sayfasındaki verileri "data" sayfasında son dolu satıra aktarmak.

Hesaplama sayfasında J1 hücresindeki değeri Data sayfasında B sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında B7 hücresindeki değeri Data sayfasında C sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D6 hücresindeki değeri Data sayfasında E sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında K1 hücresindeki değeri Data sayfasında F sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D5 hücresindeki değeri Data sayfasında G sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında N3 hücresindeki değeri Data sayfasında H sütununda son dolu satıra
Hesaplama sayfasında D4 hücresindeki değeri Data sayfasında I sütununda son dolu satıra
ve pivot table1 deki verileri bulunduğu aya göre ay sutunlarına getirebilmek.

yani ekteki belgemde data sayfasında formülle belirttiğim hücreleri makro ile getirebilmek. yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• HATA1.webp
    HATA1.webp
    22 KB · Görüntüleme: 3
Kodu denedim fakat sizin bahsettiğiniz gibi 2022 alanına kayıt yapmadı.
Pivot tablosunun sol üst taraftaki tarih referans alınması gerekmiyor mu ? İşaretlediğim tarihe göre kod işlem yapıyor.
pivotTarih.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Yıl sekmesinin üzerindeyken Gruplandırma yapın ve ekrana çıkan seçenekten Yıl'ı seçin. Akabinde manuel oluşturduğunuz YIL sütununu silmeniz yeterli olur.

Sorunsuzca YIL olarak Pivot yenilenebilir olmaktadır.

1649773628085.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Neyse ben dosyanızı ekleyim.
Benim eklediğim dosyadaki pivot alanı ile sizin pivotun farkını gözlemleyin.
"Nasıl gözlemleyeceğim?" derseniz, Pivot alanı seçiliyken, üst menüden PivotTable Analizi menüsüne tıklayın ve sağ kısımdan "Alan Listesi" aktif edin.

Ekli dosyalar

üstadım yıl olarak doğru atama yapıyor ancak hep ocak ayından başlayarak atama yapıyor. örneğin başlangıç tarihini mayıs yaptığımda yine ocak ayından başlayarak atıyor.

Başlangıç Tarihi10.01.2025

Tarihi yukarıdaki gibi yazdığınızda B12 hücresi (pivot table sol üst köşesindeki tarih) 2025 sayısını alıyor.
Kod da B12 hücresine göre çalışıyor. Nerede hata aldınız anlayamadım. 2024 yazdığınız halde 2022 listelemesini yapıyor dediğiniz dosyayı yükler misiniz, dosya üzerinde inceleyeyim.

üstadım sizi çok yordum ama şöyle olması gerekiyor. hem yıl hem de ay bazında aktarımı yapmayı istiyorum. bu ay kısımı poliçe tarihine göre değişebilir. örneğin 01.06.2024 ise haziran 2024 yılından itibaren aktarımı yapması gerekiyor. mart olsaydı mart ayından itibaren yazması gerekiyordu.