Y

Çözüldü Data Sayfasından İzin Sayfasına Veri Aktarmak

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
C Sütunundaki personellerden herhangi birisini sağ tıklayıp açılan menüden İzin Sayfasına Aktar'ı tıkladığımızda DATA sayfasındaki personellerin izine esas bilgilerini İZİN sayfasına aktaran mevcut kodun (Module1) yeni bilgileri aktarırken eski bilgileri temizleyecek şekilde iyileştirilmesi hususunda yardımlarınızı rica ediyorum. Örnekte DATA sayfasında 13 kişi var iken, İZİN sayfasında 63 kişi var.

Ekli dosyalar

Merhabalar Sn. @zompcu_80
Sağ Tuş menüsüne İzin Sayfasını Temizle başlıklı bir seçenek ekledim.

1655735296057.webp

Bu seçenek ile İzin sayfasında B - G sütunlarındaki kayıtları temizleyebilirsiniz.
Daha sonrasında ise Aktif Satırı ya da Tüm kayıtları aktarabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Menü oluşturma kodları dosya açılışında çalışıyor.
Buradan indirdiğiniz dosya için Makroları etkinleştirdikten sonra dosyayı kapatıp yeniden açtığınızda kodlar çalışacaktır.

Asıl dosyanızın yedeğini alarak Module1 içerisindeki İzin_Say_Tasi ve Menu_Olustur kodlarını değiştirerek de paylaştığım dosyadaki işlemi yapabilirsiniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(54 satır)
Kod:
(35 satır)

Dediğiniz gibi denedim yine olmadı. Fakat kod sayfasına girdiğimde dikkatimi çeken şey Module1 ve Module2 sayfaları üstüne gelmiş bunun etkisi olabilir mi?

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    11.6 KB · Görüntüleme: 1
Dosyada paylaştığım kodlar sorunsuz çalışıyor ve resimde belirttiğiniz durum bu dosyada da yok.
Müsait bir zamanda kodları yeniden düzenlerim.

Aktarım sırasında temizleme işlemi sadece Tüm Tabloyu aktarırken mi olsun yoksa Tek Tek aktarımda da İzin sayfasındaki kayıtlar temizlensin mi?

O zaman benim belirttiğim hali ile kullanmanız hem uygun hem de pratik olur, önce sayfadaki kayıtları temizletir sonrasında da tek tek ya da tüm tabloyu izin sayfasına aktarırsınız.

Alternatif olarak Tüm Tabloyu aktarma sırasında İzin sayfasındaki kayıtları temizleyen kodlar.

İzin_Say_Tasi kodları.
VBA:
(48 satır)

Menu_Olustur kodları.
VBA:
(31 satır)

Çözüm