B

Çözüldü Veri Birleştirme İşlemi Yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

butterfly0803

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ,
Ekli dosyadaki alt alta yazılı aynı isme sahip firmaları sadece tek satıra düşürmem gerekiyor ama yan sutunlardaki boşlukları da silmem gerekiyor ki ordaki bilgiler de gerekli görmem lazım. Yani birleştirme yapıp devam etmem gerekiyor ama yazı karakterleri de ayrı olabiliyor ve bunu tüm sayfaya uygulamam lazım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Çözüm
@butterfly0803
........ sağ tarafta aynı firmadan 3-4 kişi ilgili olduğu için sıkıntı yaşıyorum ama yapacak bişey yok...

Neden yapacak bir şey olmasın !
Eklediğim yeni belgedeki Sayfa2'de, diğer tarafta 1'den fazla olanlara ait iletişim bilgileri,
aynı satırda sağa doğru listeleniyor.
Sütun başlıklarının üstündeki + simgelerine fareyle tıklayarak
ilgili firma ile ilgili 2'nci, 3'üncü, 4'üncü... kişi bilgilerini görebilirsiniz.

2. Sorum Düşeyara ile farklı 5-6 sayfalık excel de firma aramalarında yazı karakteri ayrımı yaparmı? Yani elimde datalar var farklı excel sheet lerinde bu dataları tek excelde tutma şansım olurmu ?

Bu sorunuzun konu ile ilgisi yok.
Forum sorusu olarak tanımlanabilecek, diğer...
@butterfly0803

İsteğinizin daha iyi anlaşılmasını sağlamak üzere;
örneğin Data Market ve Data Sistem için olmasını istediğiniz sonucu,
olmasını istediğiniz yere (başka sayfaya/sağa doğru boş sütunlara gibi)
elle yazarak örneklendirirseniz iyi olur.

Ayrıca; formül çözümü yerine makro çözümünü isteyip istemediğinizi de net ifade edin

İyi de, ilk sayfadaki verilerle örnek sonuçlar arasında bir bağlantı yok, ya da ben göremiyorum.
Önceki mesajımda belirttiğim 2 firma için, olması gerekeni örneklendirmemişsiniz.

-- Firma ismine ilk rastlanan satırdaki veriler yeterli midir?
-- Formülle sonuç alınacağı (konu formül sorusu) anlaşılıyor, peki makro çözümü olursa işinizi görür mü?

Yine de şu öneride bulunayım.
Formülü Sayfa2'de A2 hücresine uygulayıp, sağa ve aşağı kopyalayın.
Umarım istediğiniz şey budur.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

@Ömer BARAN
Şöyle ekte nasıl istediğimi tekrardan ekledim 2. sayfada. Her firma adı 1 defa listelenecek sağ tarafta aynı firmadan 3-4 kişi ilgili olduğu için sıkıntı yaşıyorum ama yapacak bişey yok . Birde bu şekilde yardımcı olabilirseniz memnun olurum?

2. Sorum Düşeyara ile farklı 5-6 sayfalık excel de firma aramalarında yazı karakteri ayrımı yaparmı? Yani elimde datalar var farklı excel sheet lerinde bu dataları tek excelde tutma şansım olurmu ?

Ekli dosyalar

@butterfly0803
........ sağ tarafta aynı firmadan 3-4 kişi ilgili olduğu için sıkıntı yaşıyorum ama yapacak bişey yok...

Neden yapacak bir şey olmasın !
Eklediğim yeni belgedeki Sayfa2'de, diğer tarafta 1'den fazla olanlara ait iletişim bilgileri,
aynı satırda sağa doğru listeleniyor.
Sütun başlıklarının üstündeki + simgelerine fareyle tıklayarak
ilgili firma ile ilgili 2'nci, 3'üncü, 4'üncü... kişi bilgilerini görebilirsiniz.

Bu sorunuzun konu ile ilgisi yok.
Forum sorusu olarak tanımlanabilecek, diğer konu gibi birkaç formülle çözülecek bir şey ise,
gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen bir kopyasını kullanarak ve uygun bir başlık altında yeni bir konu açın.
Kapsam olarak basit bir forum sorusu olmaktan uzak bir istek olup, ilave emek/zaman ayrılarak özel bir çalışma yapılmasını gerektiriyorsa sayfanın üst bölümündeki ÖZEL DESTEK bölümünden TALEP oluşturabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...