C

Çözüldü VBA YUVARLAMA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceterisdenge

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sevgili forum üyesi ve uzmanı arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.

Ekte yüklemiş olduğum dosya ile ilgili bir sorum olacak. Dosyanın için de bulunan FİNANSALDURUMMÜNFERİT sayfasında başka sayfalardan veri çekiyorum. (Dosyanın belli bir kısmını yüklediğim için makrolar çalışmıyor) Hücrelerde veriler gelirken rakam formatları 156.091.19,08 şeklinde geliyordu. Kodun son kısmına: s1.Range("E3:AY" & Rows.Count).NumberFormat = "#,##0.00" böyle bir ek yapınca görünürde yukarıda yazdığım rakam 156.091.19 şeklinde görünüyor. Ancak hücreye girdiğim zaman 156.091.19,08 şeklinde görünmeye devam ediyor. Ben bunu en yakın tam sayıya yuvarlamak ve virgülden sonrasını kaybetmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.
İkinci olarak benim bu bu düzeltmeyi yapmak istediğim 12 sayfam var formatları ve kod yapıları aynı sayılır. Ben bu yapıyı bozmadan diğer sayfalara da uygulayabileceğim bir kod ek olarak yaratılabilir mi veya ayrı bir kod ama şu sayfalarda etkin olsun gibi yazmak mümkün mü ?

Ekli dosyalar

Sayın @ceterisdenge .

NumberFormat kısmını "###,000;(###,000)" olarak değiştirerek dener misiniz?
Parantez işaretleri NEGATİF sayılar içindir. Gerekli değilse, ÇİFT TIRNAK arasındaki noktalı virgülden sonrasını silersiniz.
Yuvarlama işlemi hücre formatıyla sadece görünürde değişir. Yuvarlama yapılmaz.
Yuvarlama için kodda ilgili sütunlara yazılan değerlerin hesaplanması sırasında yapılması gerekir.

Yuvarlanacak sütunlar sadece AC ve AD sütunları mıdır?

.

Ömer hocam selamlar; İlginiz için tşk ederim. Vermiş olduğunuz formatı uygulayınca bir değişiklik yaratmadı. Yuvarlanacak sütunlar 8 sayfa da AC ve AD sütunlarında 2 sayfada ise AS ve AT sütunlarında

Aşağıdaki gibi doğrudan AC:AD sütunundaki değerler yuvarlanabilir.
Kodu ya ayrıca çalıştırın, ya da kod içeriğini, kullandığınız makroda End Sub satırından önceye ekleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(6 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...