Y

Çözüldü VBA ile Kura Çekme Kodu Yazma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ycicek

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sevgili exceldepo üstadları,

Daha önce sevgili @cesur hocamın Rastgele Benzersiz Sayı Üretme linkindeki çözümü ile ekli dosyadaki kura çekme makrosunu oluşturmuştuk, Çekilen kuranın benzersiz rakamlardan oluşması için bir collectiona'a ekleme yaparak benzersiz sayılar üretmiştik.

Şimdi sormak istediğim konu, kura çektikten sonra ikinci, üçüncü, dördüncü ve hatta beşinci kurayı da çekersek önceki çektiğimiz 4 kurayı bir collectionda depolayıp her kurada bir önceki kurada çekilen rakamları kuraya dahil etmese böyle bir olasılık var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

K7 hücresine, "Geçmiş Kura Listesi" şeklinde bir başlık yazın. Buton kodunu aşağıdaki kod ile değiştirin.
(say = Application.CountIf-(Range.. bu satırdaki - karakterini silerek kullanın.)
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(26 satır)

Sayın, @okutkan kodlamayı dediğiniz şekilde değiştirerek denedim Ekli dosyada bulunan hata.png dosyasındaki hatayı almaktayım. Düzenlediğiniz kod ile revize ettiğim dosyayıda ekli dosya olarak paylaşıyorum. rasgele ile ras(t)gele iki farklı tanımla var değiştirerek denedim sonuca ulaşamadım. Emeğinize sağlık.

Ekli dosyalar

• hata.webp
    hata.webp
    23.5 KB · Görüntüleme: 3
  • Kura Ornek.xlsb
    Kura Ornek.xlsb
    30.3 KB · Görüntüleme: 0
Hocam kod çalışıyor K sütununa çekilen kuranın ilk 5 kaydını yazdırıyor. Tamamını yazdırmıyor. Ekli dosyada ekran görüntüsünü ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran.webp
    Ekran.webp
    13.4 KB · Görüntüleme: 5
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...