bychilavert

Normal Üye
Merhaba

Excel üzerinde Userform oluşturup exceldeki sütunları eşleştirip veri girişi yapmak istiyorum. Youtube hesabında Excel ile alakalı bir çok konuda video paylaşımı yapılıyor. Eğer mümkünatı var ise Visual Basic ile alakalı bir eğitim videosu paylaşılabilir mi? Forumda bir çok kişi için yararlı olacağını düşündüğüm bir konudur.

Ekli dosyalar

Çözüm
Dosyayı biraz inceledim fakat istediğiniz eşleştirme işlemini bu dosya üzerinde uygulamak basit bir konu olacağını sanmıyorum. Çok kapsamlı yazılmış bir kod olacağı için işleyişini çözmek vakit alacaktır. İstediğiniz konu ile alakalı daha basit bir userform hazırlarsanız daha uygun olacaktır.
Dosyayı biraz inceledim fakat istediğiniz eşleştirme işlemini bu dosya üzerinde uygulamak basit bir konu olacağını sanmıyorum. Çok kapsamlı yazılmış bir kod olacağı için işleyişini çözmek vakit alacaktır. İstediğiniz konu ile alakalı daha basit bir userform hazırlarsanız daha uygun olacaktır.

Çözüm
Merhaba

Konuyu örnek verdim öğrenmek istediğim Excel içerisinde Makro ile kod yazmak yada Visual Basic ile Userform hazırlama ve bunu veri ile eşleştirme Öğretici Videolar sekmesinde bilmediğim bir çok konuyu öğrendim. Visual basic konusunda kendini geliştirmek isteyen bir çok arkadaş içinde faydalı olacağını düşünüyorum. Böyle çalışma yapılabilirse herkes için fardalı olabilir. Tabi buda bir zaman ve emek gerektiriyor.