Çözüldü Userform Checkbox Seçime Göre Sütun Yazdırma

MyTeacher

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Hocalarım,

Ek olarak eklediğim örnek dosyada yaptıklarım;

1. 14 (Ondört) Sütundan oluşan ve içeriğinde örnek verilerin olduğu bir excel dökümanı hazırladım.
  2. Userform1 adında bir userform hazırlayıp o Userforma her sütunu temsilen 14 adet Checkbox ekledim onların altına da Seçilenlerle İşlem Yap ve Tümünü Seç diye iki adet OptionButton ekledim. onun altına da Baskı Önizleme ve Yazdır CommantButton'u ekledim.
  3. Userform2 adında ikinci bir Userform ekleyip excel dosyasının açılışında auto_open ile girişte açtırdım. Bu Forma Yazdır butonu ekledim. Yazdır Butonuna tıklayınca Yazdırma Seçeneklerinin olduğu Userform1 e yönlenip Userform2 kapanıyor.
YAPMAK İSTEDİKLERİM;
  1. Yukarıda açıkça anlaşılacağı gibi, Userform1 üzerinde yer alan seçeneklerle excel dosyasını istediğim şekilde ve seçili olan sütuna göre sayfaya otomatik şekilde sığacak biçimde nasıl yazdırabilirim.
  2. 12. Yani L sütununa göre (Mahalle) Filtreleme yapıp nasıl Yazdırabilirim.
  3. YOL GÖSTERİLMESİNİ İSTİYORUM, PROGRAM TALEBİM YOK YANLIŞ ANLAMAYIN.

Örnek Dosyam BURADA
https://s5.***/server8/3p9cw6/M_PROJE.xls.html

Vip üye olmadığım için dosya yükleyemiyorum.

Son düzenleme:
Çözüm
Çoğalttım satırları, ekteki gibi çıkıyor, alfabetik olarak çıkmıyor, yani önce A Mahallesindekiler sıralanacak sonra B sonra C sonra D öyle gidecek
Revize edildi.
1660423121908.webp
Merhaba çoklu mahalle seçme özelliği revize edildi.
Hocam mükemmelsin, Allah razı olsun. Projeme Uyguladım çok güzel oldu. Affınıza sığınarak son bir şey istesem,

Baskı önizlemede önce A mahallesi sonra B mahallesi Sonra C mahallesi şeklinde alfabetik sıralama imkânı var mı. Uzun çetrefilli bir işse böylesi de yeterli benim için.

Mahalle mahalle İhtiyaç sahiplerine yardım yapılacağı için bu noktaya değindim affınıza sığınarak. HAKKINIZI HELAL EDİN. SİZLERİ ÇOK YORDUM. ALLAH RAZI OLSUN HOCALARIM. SAYGILARIMLA

Hocam mükemmelsin, Allah razı olsun. Projeme Uyguladım çok güzel oldu. Affınıza sığınarak son bir şey istesem,

Baskı önizlemede önce A mahallesi sonra B mahallesi Sonra C mahallesi şeklinde alfabetik sıralama imkânı var mı. Uzun çetrefilli bir işse böylesi de yeterli benim için.

Mahalle mahalle İhtiyaç sahiplerine yardım yapılacağı için bu noktaya değindim affınıza sığınarak. HAKKINIZI HELAL EDİN. SİZLERİ ÇOK YORDUM. ALLAH RAZI OLSUN HOCALARIM. SAYGILARIMLA
Sıralama eklendi mahalle için.

Ekli dosyalar

• BC-M_PROJE.xlsm
    215.2 KB · Görüntüleme: 2
Hocam bu kod içinde Excel 2019,2021 ve 365 sürümünde çalışıp 2016 sürümünde çalışmayan metod hangisi. 2016 sürüm excelde yazdırma ekranında seçimleri yapıp baskı onizlemeye gönder butonuna tıklayınca excel vba runtime error 438 object doesn't support this property or method hatası alıyorum

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
28
Geri