B

Çözüldü Tek Tırnak Kullanımı Hakkında Bilgi Verme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bilgi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Arkadaşlar bi sorum olacaktı, sanki biraz tuhaf ama bilen biri yardımcı olabilir mi ?
Yeni bir excel dosyasında Tablo oluşturdum.
Tek tırnak bırakıp entere bastığımda tırnak işaretlerini tamamen kaldıyor, excel biçim Genelde Olmasına Rağmen
Aynı tablo farklı bir kişi tarafindan yapilmis onda var sorun yok herhangi bir makro ve kod kullanılmadan.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Olmasi Gereken ise bu
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Çözüm
Ben bir sorun görmüyorum. Bir önceki cevabımda da belirtmiştim.
Sayfa adında BOŞLUK karakteri olduğunda veya sayfa adının ilk karakteri SAYI olduğunda (sayfanın adı sonradan değiştirilmişse de)
TEK TIRNAK otomatik olarak eklenir.

Sorun var mıdır? Tam olarak isteğiniz nedir ve amacınız nedir anlayamadım.
Yoksa, formülün kendisinin bulunduğu sayfanın adı için mi soruyorsunuz?
Merhaba.
Sıkıntı tam olarak nedir acaba?
Zira aşağıdak belirttiğim OTOMATİK yapı, TEK TIRNAK işaretini ekleme/silme işlemini kendisi gerçekleştiriyor.

Esas olarak sayfa isimleri METİN'dir.
Adında BOŞLUK karakteri bulunan veya adı sayısal karakterle ile başlayan sayfalardaki hücrelere/alanlara atıf yapan formüllerde,
TEK TIRNAK işareti Ms.Excel tarafından otomatik olarak eklenir.

Bildiğim kadarıyla TEK TIRNAK kullanılmasına gerek olmayan bir sayfa adını formülde klavye üzerinden yazarken,
TEK TIRNAK işaretini ekleyerek formül oluşturduğunuzda, yazdığınız bu TEK TIRNAK karakterleri kendiliğinden silinir.

Office programının DİLi Türkçe değilse ve formülde kullanılacak sayfa adında Türkçe karakter varsa
durum nasıl gerçekleşiyor emin değilim (tahminim TEK TIRNAK işaretinin ekleneceği yönünde), zira deneme şansım yok.

Şöyle birşey var hocam.
SABİT sheette yazınca tırnak gelmiyor Sheet ismini KURUMSAL SABİT Olarak değiştirdim. Tırnak işareti kendiliğinden geldi ?

Ben bir sorun görmüyorum. Bir önceki cevabımda da belirtmiştim.
Sayfa adında BOŞLUK karakteri olduğunda veya sayfa adının ilk karakteri SAYI olduğunda (sayfanın adı sonradan değiştirilmişse de)
TEK TIRNAK otomatik olarak eklenir.

Sorun var mıdır? Tam olarak isteğiniz nedir ve amacınız nedir anlayamadım.
Yoksa, formülün kendisinin bulunduğu sayfanın adı için mi soruyorsunuz?

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...