T

Çözüldü Tarihi Vba Kullanarak Dönüştürme

theorder

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Kolay gelsin.

Bir excel çalışmam var burada e3 sütunun da tarihlerim var. bu tarihle ben f3 sütununa =EĞER(E3>0;SERİAY(E3;0);" ") formülünü kullanarak çalışıyordum ama hem yoğunluk hemde formül yerine VBA kodunu kullanmak istedim.

E3 hücresinde tarih olarak örnek veriyorum; 30.09.2023 yazıyorsa f3 Eylül 23 yazmalı( bunu =EĞER(E3>0;SERİAY(E3;0);" ") formülü ile çözüyordum). ve daha sonra ı3 hücresinde bu eylül 23 katsayı sayfasına a sütununda aratıp b sütundaki değeri ı3 ücresine getirmesini istiyorum.

Bu işlemi E3 sütununda dolu olan her hücre için F3 ve I3 sütunları çalışmalı.

konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacımız vardır. Enflasyon listelerinde bu dönüşüm gerekmekte. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
@cesur
hocam e3 sütunu tamamı tarih ne kadar tarih var ise ona göre f sütunu ve ı sütunu çalışacak. e4 de tarih varsa f4 ı4 çalışmış olacak. e45 de tarih varsa f45 ı45 çalışmıs olacak.

Katsayı sayfasında tek tarih var. 01.09.2023 Eyl.23 olarak biçimlendirilmiş. Eylül için tek tarihmi olacak? Değerleme sayfasında E sütunundaki tarihler Eylül ayına ait ise katsayı Eylül için bir tanemi? O kısmı netleştirmek istedim.

@theorder
Sanırım Enflasyon Düzeltmesi işlemiyle meşgulsünüz.

-- Yİ-ÜFE tam listesi olursa daha iyi olur (tercihen tek sütun haline getirilmiş bir tablo) .
-- Enf. Düz. esas alınacak tarihler (sanırım örnek belgedeki tarihler bunlar) hazır sanırım.
Belgedeki tarih sütununda ise Enf. Düzeltmesine tabi tutulacak bilanço kalemlerinin satırları,
-- Bir sütunda da Enf.ç Düzeltmesi uygulanacak tutarlar olmalı

gibi düşündüm.

@Ömer BARAN
Evey Üstadım. Enflasyon düzeltmesi ile ilgili tabloları düzenliyorum. ve burada ki tarihlere göre ay/yıl a göre getirme işinden çıkamadım.

-Dosyayı güncelledim. Yİ-üfe katsayılarının tamamı eklendi.
-örnek olarak bir kaç daha veri ekledim.

* @ErkanAkayay katsayı da tek tarih var çünkü her ay için bir kat sayı var. ama tablomuz eylül ayının her gününden bir tarih olabilir.

Ekli dosyalar