Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
DATA ve ARŞİV sayfaları B sütunlarındaki sicil numaralarından herhangi birine çift tıkladığımda ÖZLÜK klasöründeki o sicile ait klasörün açılmasını sağlayan ThisWorkbook sayfasfındaki mevcut kodun ÖZLÜK klasöründe sicillere ait olmayan kalsörü oluşturacak şekilde hususunda yardımlarınızı bekliyorum. Örneğin DATA sayfası B sütunundaki 100 numaralı sicile çift tıkladığımda ÖZLÜK klasöründe o klasör olmadığından "0100 - Ersin" isimli klasör oluşturması.​

Ekli dosyalar

Çözüm
@YasarPiskin
Örnek belgenize bakmadım ama, sanıyorum bir önce açtığınız konudaki belgeden söz ediyorsunuz.
Önceki kodda, ilgili klasörün zaten VAR olduğu varsayılmıştı (yeni fark ettim ki o kodda küçük bir de eksiklik var imiş),
şimdi de ilgili klasör YOK ise oluşturulmasını ve ilgili klasörün açılmasını istiyorsunuz.

O kodu şununla değiştirin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)
@YasarPiskin
Örnek belgenize bakmadım ama, sanıyorum bir önce açtığınız konudaki belgeden söz ediyorsunuz.
Önceki kodda, ilgili klasörün zaten VAR olduğu varsayılmıştı (yeni fark ettim ki o kodda küçük bir de eksiklik var imiş),
şimdi de ilgili klasör YOK ise oluşturulmasını ve ilgili klasörün açılmasını istiyorsunuz.

O kodu şununla değiştirin.

VBA:
(9 satır)

Çözüm
Son olarak klasörler oluşturulurken "0100 - Ersin" şeklinde oluşturulan ismi "0100 - ERSİN" şeklinde büyük harfle oluşturulması hususunda yardımlarınızı talep ediyorum.

Ne yapmaya çalıştığınızı anlayamıyorum!

Excel belgenizdeki hücre değerleri BÜYÜK HARF şeklinde.
önce, yoksa ilgili klasörün YAZIM DÜZENİ şeklinde adlandırılmasını istediniz.
Anladığım kadarıyla şimdi de var/yok tüm klasörlerin büyük harf olacak şekilde adlandırılmasını mı istiyorsunuz?

Bu ikisi birbiriyle çelişmiyor mu sizce?

Öncelikle yeni yılın size ve ailenize sağlık, mutluk ve bereket getirmesi temennisi ile, tüm klasörlerin büyük harf olacak şekilde adlandırılmasını istiyorum.

Şu kod, belgenin bulunduğu yerdeki ÖZLÜK isimli ana klasördeki alt klasörlerin isimlerini BÜYÜK HARF yapar.

VBA:
(7 satır)

Thisworkbook bölümündeki Workbook_SheetBeforeDoubleClick kod blokundaki;
yol = ThisWorkbook.P.....
satırının şöyle değiştirilmesi yerinde olur.
yol = ThisWorkbook.Path & "\ÖZLÜK\" & Format(Target, "0000") & " - " & UCase(UCase(Replace(Replace(Target.Offset(0, 1), "i", "İ"), "ı", "I")))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...