E

Soru Sayıyı, Kritere Göre, Belli Hücrelere Nasıl Dağıtabilirim?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emrecixin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emrecixin

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Öncelikle herkese merhabalar, bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Benim sorum şu şekilde
Örnek olarak
A1 hücresine 1000 yazdım diyelim
Bunu benim belirleyecegim farklı iki farklı rakam arasında rastgele olacak şekilde yani mesela 100-200 arasında olacak şekilde bölecek.
Bunu belirledigim hücrelere dagıtacak.
Yani 1000'i 100-200 arasındaki rastgele sayılara bölecek ve çıkan sonuçları istedigim hücrelere dağıtacak. Bunu bi şekilde yapabiliyorum ama benim istedigim bu böldüğü sayıları örnegin istedigim 20 hücreye dağıtacak fakat 1000'den kaç tane çıktı örnegin 10 tane, bunu 20 hücrenin içine karışık dağıtacak.

Sayın @emrecixin .

Sayın @PriveT ve ben, önceki cevaplarda ısrarla, gerçek belgenizle aynı yapıda bir örnek belge eklemenizin yerinde olacağını iletmiştik.
Mesajımın altındaki İMZA bölümünde yer alan, örnek belge ile ilgili açıkalamaları okumanızı tekrar hatırlatıyorum.

Bakınız Sayın @leguminosea da epey bir emek/zaman harcayarak çalışmalar yapıp çözüm önerilerinde bulunuyor ve
hazırladığı belge sayısı şu an itibariyle 6 olmuş ve tümü de ciddi emek ürünü.

Halen de nihai sonuca ulaşılmadı sanırım.

Tercih elbette sizin ama sorunlara çözüm bulunması için doğru yöntemin bu olmadığı bence ortada.

Çözüm arıyorsunuz ve yapacağınız şey zor da değil; gerçek belgeniz açıkken F12 tuşuna basarak
belgenizin bir kopyasını alıp, varsa özel verilerin yerlerine anlamlı/tutarlı başka veriler yazıp,
belge içerisine de sorunuzla ilgili farklı durum seçenekleri varsa bu seçenekler için,
olması gereken durumu elle yazarak örneklendirip ve kısa net açıklamalar ekleyerek foruma eklemek.

Sayın @leguminosea 'nin harcadığı emek/zamanla mukayese edilemeyecek bu küçük zahmete girmenizi bir kez daha tavsiye ediyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

.