Öğretmen Öğrenci Nöbet Çizelgesi

Çözüldü Öğretmen Öğrenci Nöbet Çizelgesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Qene
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Qene

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese Merhaba,

36 Haftalık Nöbet Programı oluşturmak istiyorum. I Sütunundaki Öğrencilerimi Adil bir şekilde her gün 1 kişi nöbetçi olacak şekilde sıralı olarak nöbet tutturmak istiyorum. B-F tablosundaki isimleri formülle dinamik olsun diye nasıl oluşturabilirim. Çünkü bir daha ki sezona sadece I sütunundaki isimleri değiştirdiğim gibi nöbet listem otomatik şekil almasını istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Adsız3.webp

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayfaya bir buton ekleyip aşağıdaki kodu içine yapıştırın.
Öğrenci sayısına ve Hafta sayısına göre döngü oluşturulur.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)

ogrenciNobet.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar formüllü çözüm olarak,

Tüm versiyonlarda B2 ye aşağıdaki formülü yazıp 5 sütun cumaya kadar sağa sürükledikten sonra aşağı sürükleyince tablonuz dinamik hal alır.

[REPLYANDTHANKS] [formul]=İNDİS($I$2:$I$20;MOD(SÜTUN(A$1)+((SATIR($A1)-1)*5)-1;BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY($I$2:$I$20))+1)[/formul] [/REPLYANDTHANKS]

Excel 365 Versiyonunda B2 ye direk aşağıdaki formülü yazınca da dökümlü olarak istenilen tablo otomatik oluşur.

[REPLYANDTHANKS] [formul]=İNDİS(I2:I20;MOD(SIRALI(36;5)-1;BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY(I2:I20))+1)[/formul] [/REPLYANDTHANKS]

Merhabalar formüllü çözüm olarak,

Tüm versiyonlarda B2 ye aşağıdaki formülü yazıp 5 sütun cumaya kadar sağa sürükledikten sonra aşağı sürükleyince tablonuz dinamik hal alır.

*** Hidden text: cannot be quoted. ***

Excel 365 Versiyonunda B2 ye direk aşağıdaki formülü yazınca da dökümlü olarak istenilen tablo otomatik oluşur.

*** Hidden text: cannot be quoted. ***
Elinize sağlık