Metin kutusuna pivot tablodan tutar getirme

Çözüldü Metin kutusuna pivot tablodan tutar getirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ayhan87
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ayhan87

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba excelde metin kutusu açıp (formül kısmına eşittir koyup B8 i tıklayarak) içerisine pivot tablomda bulunan toplam değerini getirmek istiyorum ancak ek olarak gönderdiğim resimdeki hatayı alıyorum. ad tanımlama yaparak değeri getirebiliyorum ancak bu durumda da dilimleyiciden veriyi değiştirdiğim zaman getirdiğim değer siliniyor. ( normal hücre içerisine eşittir koyarak değeri getirebiliyorum ama metin kutusu ile yapmam gerekiyor.) ek olarak gönderdiğim resimden soru daha iyi anlaşılacaktır. (ofis 365 kullanıyorum)

youtube de izlediğim bir videoda aynı şekilde veriyi getirebiliyor ancak ben bir türlü yapamadım. problem nerden kaynaklı acaba? şimdiden teşekkürler.

1654386533672.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
@ayhan87
Ekran görüntüsü değil de örnek belge paylaşın en iyisi.
Şimdi; bir veri alanı ve özet tablo hazırlamakla uğraşılmasın.

Aklıma ilk gelen; formülü uygun bir hücreye uygulayıp, bu hücre seçiliyken
formül çubuğunun en solundaki alana ( f(x)'in solunda ) sonuc gibi bir şey yazarak AD TANIMLAMASI oluşturup,
METİN KUTUSU seçiliyken de formül çubuğuna =sonuc formülü uygulamak.

@ayhan87
Ekran görüntüsü değil de örnek belge paylaşın en iyisi.
Şimdi; bir veri alanı ve özet tablo hazırlamakla uğraşılmasın.

Aklıma ilk gelen; formülü uygun bir hücreye uygulayıp, bu hücre seçiliyken
formül çubuğunun en solundaki alana ( f(x)'in solunda ) sonuc gibi bir şey yazarak AD TANIMLAMASI oluşturup,
METİN KUTUSU seçiliyken de formül çubuğuna =sonuc formülü uygulamak.
çok teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi yapınca oldu. :) pivot tablodaki genel toplamı başka bir hücreye = ile çektim daha sonra metin kutusuna da o hücreyi referans verdim oldu. (ben doğrudan pivot tablodan genel toplamı çekmeye çalıştığımda hata veriyordu, ad tanımladığımda çekiyordu ancak bu seferde dilimleyiciden veri değiştirince sonuç kayboluyordu.)