G

Çözüldü Makro kodunu başka excel sayfasında uygulama?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gokhanex

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi akşamlar , bir excel sayfadaki makro kodunu başka bir sayfada çaliştırmak istiyorum .Kodu kopyala yapıştır yaparak diğier sayfaya aktrıyorum ve çaliştırıyorum ama isim soruyor yazıyorum ve olustur diyor oluşturuyorum ama kodun başına Sub geliyor oysa benim kodum function ile başliyor çaıştırmıyor.Çok basit birşey biliyorum ama benim için önemli

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(35 satır)
internet üzerinden bulduğum bir kod ama başka sayfada çalistıramadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Function ile fonksiyon oluşturuluyor. Paylaşmış olduğunuz kod ile tl_yaz isimli bir fonksiyon oluşturulmuş.

Nasıl kullanılır?

-- Excel Çalışma Kitabında Alt + F11 tuşları ile VBA Penceresini açınız.
-- Insert Menüsünden Module ekleyiniz.
-- Eklediğiniz Modül içerisine bu kodları yapıştırınız.

Daha sonra Çalışma dosyanızdaki herhangi bir sekmeyi açınız (örnek olarak Sayfa1)
-- İstediğiniz bir hücreye sayısal bir değer yazınız. (Örnek olarak A1 hücresine 100 yazınız.)
-- Son olarak istediğiniz bir hücreye =tl_yaz(A1) yazınız. Sonuç olarak Yüz TürkLirası yazacak.

-- Paylaştığınız kodlar; Sayı ile yazılan tutarları Yazıya çeviren bir Kullanıcı Tanımlı Fonksiyondur (KTF) .
-- Modül içerisinde olduğu için diğer sayfalarda da kullanabilirsiniz.

Bilgisayar başında değilim.
Kullanmak istediğiniz kod bir Function (KTF) .
Bu KTFyi boş bir belgedeki MODÜLe yapıştırın.
Bu boş belgeyi, .xlam uzantılı kaydedip, eklentilar dizinine kaydedin.

Excel seçenekleri >> Eklentiler yolunu izleyerek ulaşacağınız ekrandan bu eklentiyi etkinleştirin.
Tüm excel belgelerinizde bu KTFyi kullanabilirsiniz.

"başka sayfada çalistıramadım." denilince aynı Excel Çalışma Kitabı içindeki bir sayfayı düşündüm. :)

Ayrı bir Excel Çalışma Kitabında da kullanmak için Ömer Hocamın dediği gibi eklenti olarak ayarlayınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...