Çözüldü Listviewde Ad soyad birleştirip listviewde gözükme

sedat2161

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi akşamlar sayın hocalarım.
Ekli dosyamın listview kodunu ömer hocamın forumdaki bir çözümünden aldım. Listview de bana lazım olacak bilgiler.
1- Sıra No ( gözüküyor sorun yok)
2- T.C No ( gözüküyor sorun yok)
3-Ad soyad birleştirilmiş halde çıkabilri mi yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 1.xlsm
    104.1 KB · Görüntüleme: 6
genişlik ayarını başlıkları eklerken yapabilirsiniz
aşağıdaki kod başka bir çalışmada kullanılmıştır kendi çalışmanıza uyarlamanız gerekir

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(6 satır)

genişlik ayarını başlıkları eklerken yapabilirsiniz
aşağıdaki kod başka bir çalışmada kullanılmıştır kendi çalışmanıza uyarlamanız gerekir

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(6 satır)
Hocam bu kodun neresine yazacağım
Private Sub UserForm_Initialize()
Dim i As Long, a As Long
Dim ii As Integer, s As Integer
With ListView1
.ColumnHeaders.Clear
.Gridlines = True
.FullRowSelect = True
.View = lvwReport
With .ColumnHeaders
For s = 1 To 4: .Add , , IIf(s = 4, Cells(1, s) & " " & Cells(1, s + 1), Cells(1, s)): Next s
End With

For i = 2 To Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row
a = a + 1: .ListItems.Add , , Cells(i, 1)
For ii = 2 To 4: .ListItems(a).SubItems(ii - 1) = IIf(ii = 4, Cells(i, ii) & " " & Cells(i, ii + 1), Cells(i, ii)): Next ii
Next i
End With
End Sub

kodları inceleyip mantığını anlamaya çalışın, anlamadığınızda sorun ama önce inceleyip anlamaya çalışın
Ömer hocamın kodunda başlık nerede ekleniyor?
With .ColumnHeaders
For s = 1 To 4: .Add , , IIf(s = 4, Cells(1, s) & " " & Cells(1, s + 1), Cells(1, s)): Next s
End With

blogunda yani başlıklar eklendikten sonra genişlikler ayarlanabilir, dolayısıyla önerdiğim kodu başlıkların eklendiği blogun altına ekleyebilirsiniz

kodları inceleyip mantığını anlamaya çalışın, anlamadığınızda sorun ama önce inceleyip anlamaya çalışın
Ömer hocamın kodunda başlık nerede ekleniyor?
With .ColumnHeaders
End With

blogunda yani başlıklar eklendikten sonra genişlikler ayarlanabilir, dolayısıyla önerdiğim kodu başlıkların eklendiği blogun altına ekleyebilirsiniz
Hocam kodları inceledim. Anlamaya çalıştım ama çözemedim. Ben yanlış yerler uyguluyordum. Ondan sonra yardım istedim. İnanın yapabilmek için çok uğraşıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum hocam.

1- Sıra No ( gözüküyor sorun yok)
2- T.C No ( gözüküyor sorun yok)
3-Ad soyad birleştirilmiş halde çıkabilri mi yardımlarınızı bekliyorum.
Sayın hocalarım ilk sorumun sorununu Ömer hocam çözmüştü.
2. Sorum listview kolon genişliklerini ayarlamayı da halily hocam çözdü çok teşekkür ederim Allah tüm hocalarımızdan razı olsun.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri