H

Çözüldü ListBox Listeleme

hexadesimal

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhaba. Daha önce Ömer beyin katkıları ile yaptığım devam takip uygulamasında öğrencinin devam toplamlarını userform üzrine almıştım. Şimdi ise eklediğim ikinci bir listbox ile öğrencinin davamsızlık yaptığı günleri ve devamsılık türlerini listboxta listelemeye çalışıyorum. Ancak kurguyu tam beceremedim.

Ekli dosyalar

Sayın @hexadesimal .

Hangi UserForm, hangi listbox'a hangi bilgiler gelecek, işlemi biraz tarif edip örneklendirir misiniz?
İşlem ne ile tetiklenecek, hangi bilgiler listelenecek onu örneklendirmeniz yerinde olur.

.
Sınf seçiminden sonra ListBox1'e öğrenci listesi yükleniyor sonrasında;
Userform2 üzerinde bulunan ListBox1 cliklendiğinde labellara toplam devam durumları aktarılıyor. Aynı yordama kod ilavesi ile Listbox2'de Listbox1'de seçilen öğrencinin devamsızlık tarihi ve devamsızlık türünü listelemek istiyorum.
Ör:Ahmet seçildiğinde; Ahmetin, Raporlu-izinli, Devam ettiği gün sayısı, devamsız olduğu gün sayısı toplamları labelllara aktarılırken aynı şekilde , ListBox2'nin ilk kolonununda tarih bilgisi,ikinci kolonunda devamsız günleri,üçüncü kolonunda devam ettği günler listelenebilir. Böylece gün gün devam durumunun listbox üzerinden takipi daha kolay olacaktır.

Tekrar merhaba Sayın @hexadesimal .

Önce, foruma daha çok katkı vermenizi beklediğimizi belirteyim.

Tarih TextBoxlarıyla ilgili de biraz düzenlemeler yaptım.
Textboxlara ister sınıf öğrenci seçiminden önce, isterse de sonra olmak üzere tarih yazdığınızda ListBox2 güncellenir.

.
Teşekkürler Ömer Bey. Siteyi sıklıkla ziyaret edip zaman zaman da anladığımız kadarıyla destek olmaya çalışıyorum. Tekrar teşekkürler.

Listbox1_Click kod blokunda;
-- Listbox2.Clear satırının hemen üstüne Application.ScreenUpdating = False
-- End Sub satırının hemen üstüne de Application.ScreenUpdating = True
TextBox1'e ve TextBox2'ye ait EXIT kod bloklarında da
-- kodların başlarına ve sonlarına da
şeklinde birer satır eklerseniz hız farkı olacaktır.
.