Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ycicek

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sevgili üstadlar, vba makro konusunda bir çaylak olarak yardımınıza ihtiyacım var. Ekli belgemde Sayfa1'deki verilere dayanarak bir makro oluşturdum fakat başarılı olamadım. Kod konusunda yardımlarınızı istiyorum. Dosya şirket server'ında ve açık olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Çözüm
Açtığınızda otomatik kontrol eder ve Mail Atılacak Tarih sütunundaki tarih bugüne eşitse mail adresindeki kişiye, Gönderilecek Mesaj alanındaki mail gider.

Lakin bu gönderim için dosyanın her gün açılması gerekir. Durduk yere dosya gönderim vs yapmaz.
Yani "makroyu tetiklemek" lazım.

Visual Basic penceresinde iken, Tools -> References tıklayın ve aşağıdaki seçeneği tikleyin.

1662326945854.webp

Umarım yol gösterici olarak işinize yarar.
Açtığınızda otomatik kontrol eder ve Mail Atılacak Tarih sütunundaki tarih bugüne eşitse mail adresindeki kişiye, Gönderilecek Mesaj alanındaki mail gider.

Lakin bu gönderim için dosyanın her gün açılması gerekir. Durduk yere dosya gönderim vs yapmaz.
Yani "makroyu tetiklemek" lazım.

Visual Basic penceresinde iken, Tools -> References tıklayın ve aşağıdaki seçeneği tikleyin.

1662326945854.webp

Umarım yol gösterici olarak işinize yarar.

Ekli dosyalar

Çözüm
İlginiz ve cevabınız çok teşekkür ederim. Office 2010 kullanıyorum ve Outlook 16 kitaplığı yok bunun yerine 14 kitaplığını işaretledim ama Dll hatası aldım sanırım office sürümünü güncellemem gerekecek. 🙏

Saygılarımla

Mümkünatınız varsa en güncel versiyonu kullanmak her zaman iyidir.
Dosya açılışında mail gönderimi sorunsuzca yapılmakta.
Hatta ben test ederken size bir tane yollattım, gelmiş olması gerek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...