Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamun aleykum hocalarım gerçekten sizlerden memnunuz bütün sorularımıza verdiğiniz için ALLAH razı olsun diyoruz ve çalışmalarınızda başarılar dilerim
benim burada sizlerden 2 konuda yardım isteyecektim
1-soru: Ekte olan Kurban takıp çizelgesinde (G-K-L-M-P) Hücrelerindeki verilerini büyük harf le girilmesini istiyoruz
2-soru :Yine aynı dosya içinde bulunan Bölümlerde bulanan E sütunda Bulunan hisse sayısını B Sütununda küpe Nosu na göre almaktadır burada yapmak istediğim konu ise Örneğin küpe No 200 olan hayvanın hisse sayısı 3 olduğuna göre küpe No 200 olan bölümde sadece 3 Satıra veri girişi yapılmasına izin verilecek geriye kalan 4 satıra veri girişine kapatılmasını istiyoruz. Fakat Buradaki Önemli olan boşta kalan satırlar o bölümde kalacak yalnız veri girişine izin verilmeyecek. Aynı Zamanda bir küpe No numarasına bağlı hisse sayısını geçerse kayıt etmeyerek bizi uyaracak ve Mümkünse ekte bulanan dosyaya düzeltme yapılarak tarafıma gönderilmesini rica ederim. sizleri ALLAH' a ediyorum ve hayırlı aksamlar diliyorum sayfanın koruma sifresi (durusu)

Ekli dosyalar

Soru 1 için, sayfanızın kod bölümünde bulunan worksheet_change satırının hemen altına aşağıdaki kodu yapıştırın.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(10 satır)

1-2 sorunuz için aşağıdaki kodu kullanın. Sayfa şifresini pasif yapıp deneyin.
VBA:
(32 satır)

B sütunu işlemi de çözülmüş olması lazım?

Büyük harf işleminde küçük ı harfini çevirmediğini farkettim. Aşağıdaki kodu kullanırsınız.
VBA:
(59 satır)

B sütunu işlemi de çözülmüş olması lazım?

Büyük harf işleminde küçük ı harfini çevirmediğini farkettim. Aşağıdaki kodu kullanırsınız.
VBA:
(59 satır)
selamun aleyküm hocam i cevirmediğini gördüm fakat ben onu yapamadım mümünse dosya ekleyip göndermeniz münkunmu

Dosyada herhangi bir değişiklik yapmadım. Sayfanın kod bölümündeki worksheet change kodunu tamamen silip, son paylaştığım kodu yapıştırın.

Dosyada herhangi bir değişiklik yapmadım. Sayfanın kod bölümündeki worksheet change kodunu tamamen silip, son paylaştığım kodu yapıştırın.
h
SELAMUN ALEYKÜM HOCAM TESEKKURLER YALNİZ (İ)HARFINI NORMAL( I) OLARAK CEVİRIYOR BUNU DÜZELTEBİLİRMİYIZ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...