T

Çözüldü Hücre Açıklaması - Dosyadan Resim Getirme - Dinamik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kroki sayfasında oda numaralarını gösteren ve köprü ile Bloklar sayfasının A sütunundaki Blok isimleri ile bağlantılı hücrelerim bulunmakta. Bloklar sayfasının C sütununda TC kimlik numaraları ve C:\foto\ Klasöründe aynı tc kimlik numaraları ile kayıtlı fotoğraflarım bulunmaktadır. Bloklar sayfasına resimleri getirebiliyorum. Burada herhangi bir sıkıntı yok. Ben Kroki sayfasında Blok numarası üzerine geldiğimde de aynı şekilde o blokta kalan ismin (tc) ile eşleşen fotoğrafının görünmesini istiyorum. Yanı Blok numarası ile köprü halinde bağlantılı olan diğer sayfıanın aynı blok numarasının C sütununda bulunan TC kimlik numarasına göre klasörden fotoğrafının getirilmesini istiyorum.
Diğer blok numarasına geldiğimde bir önceki resmin kaybolarak o hücrede yazılı blokta oturan kişiye ait resim gelsin istiyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba Sayın @tahsinanarat .
KROKİ sayfasına veriler ELLE giriliyorsa ve yanlış düşünmüyorsam aşağıdaki kod istenillen işlemi yapacaktır.
Alt taraftan KROKİ sayfasının adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçin,
açılacak VBA ekranında sağdaki boş alana aşağıdaki kodu yapıştırın.

Sonra da B2 : D12 ve G2 : J12 alanlarındaki hücrelere OK tuşlarını kullanarak birer kez gelip F2 tuşuna basarak
hücre içine girin ve ENTER ile çıkın. Fotoğraflar belirttiğiniz dizinde ve TC kimlik numaralarıyla aynı ada sahip jpg uzantılı şekilde
mevcut ise istenilen gerçekleşir.
Aynı hücrede yeni bir veri yazıldığında koşullar gerçekleşiyorsa resim yenisiyle değiştirilir.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Kod:
(48 satır)
Ömer Hocam Saygılar; yukarıdaki kod ile F2 entera basarak açıklamaya ektediğimiz fotoğraf, adı ve sicil gibi bilgilerin yazı fontunu ve rengini bu kod ile birlikte ayarlamak mümkünmüdür. Mesala yazı fontunu 14 rengini kırmızı yapmak istersem, nasıl bir ekleme yapmalayız.
Ayrıca F2 entera kod ile yaptırdığımda resim getirme olayı olmuyor, manuel olarak tek tek yaptığımda oluyor. Belirtilen aralıkta F2 enter olayı yaptırabilirmiyiz. Teşekkürler

O halde ilk kod cevabımda verdiğim kodu aşağıdakiyle değiştirmeniz yeterli olur.
Belgenizdeki eski kod'u silip yerine kod'un yeni halini yapıştırırsınız.

F2 ENTER işlemi için, konu bütünlüğünün bozulmaması bakımından yeni bir konu açmanız daha doğru olur.
Böylece forumdan yararlanacak diğer üyelerimizin de dikkatinden kaçmamış olur.
VBA:
(32 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...