Excel Formül Sorusu Sor

Bir Excel formülüne dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Excel Makro Sorusu Sor

Bir Excel VBA koduna dair sorunuz varsa, bu alanı kullanarak bize iletin.

Genel Excel Sorusu Sor

Excel'in ön sayfasındaki FORMÜL haricinde olan sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Çözüldü Makro ile Sıradaki Boş Hücreye Kopyalama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba,makro kaydet yolu ile yapmaya çalıştığım ama başaramadım sorunum hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim;
evde sağlık çalışmalar isimli çalışma kitabında aktif hasta listesi isimli sayfa benim veri tabanım.tüm verilerimi buradan çekiyorum yeni kayıtları buraya ekleyip eksilenlere buradan işlem yapıyorum.ekte ayrıca aylık çalışma exelleri isimli klasörün içinde ex,şifa,göç isimli çalışma kitapları var.yapmak isteyip başaramadığım konu;aktif hasta listelerinde B sütununa EX olanları ex diyei yazıyorum,H sütununda ekip isimleri mevcut.sayfanın sağ üst kısmına excopy isimli makroyu çalıştırdığımda b sütununda ex h sütununda ekip yazıyorsa(boş değilse)satırı kopyala,çalışma exelleri klasörü içersinde ex çalışma kitabında mayıs_2019 yazan sayfada dolu hücrelerin sonuna kopyala(benim makromda kopyala işlemini dolu hücrelerin sonuna değilde hep aynı hücreye kopyalıyor,alt alta devam etmiyor,buyüzden makroyu kopyalada bitirdim diğer sayfaya manuel yapıştır yaparak çözüm buldum ayrıca ben çalışma kitabını önceden açıyorum.burada mayıs_2019 yazan sayfa ismini orada veri çok diye verdim,şuan hazirandayız hazirana kopyalama yapacam temmuz gelince temmuza yani ben makro üzerinden ay bitince yeri değiştirebilmeliyim.örneği ex için verdim ama şifa,göç,... şeklinde diğerlerindede aynı işlemi yapıyorum.

biraz uzun oldu ama umarım anlatabildim.ilginiz için peşinen teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• evde sağlık AYLIK çalışma exellri.rar
    171.5 KB · Görüntüleme: 3
  • EVDE SAĞLIK ÇALIŞMALAR-TEMİZ.rar
    969.1 KB · Görüntüleme: 1
bu arada benim ihtiyacım ;ex sayfasına gelince dolu olan satırların sonuna yapıştırmak için gerekli olan kod..

geri kalanını ben aynı kodların ilgili alanlarını değiştirerek şifa, göç gibi işlemlerdede kullanacağım yada ay bitiminde ay adını makroda değiştirip yeni aydada kullanabileceğim.

bu kod hakkında yardıma ihtiyacım var.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(12 satır)

Kod:
(13 satır)

Kod:
(12 satır)

Çözüm
Sub excopy() Application.ScreenUpdating = False Application.Run "'EVDE SAĞLIK ÇALIŞMALAR-TEMİZ.xlsm'!çıkanlar" ActiveSheet.Range("$B$1:$H$7326").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="ex" ActiveSheet.Range("$B$1:$H$7326").AutoFilter Field:=7, Criteria1:="<>" Rows("9:9").Select Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select Selection.Copy Windows("AYLIK EX.xlsx").Activate Range("A" & Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row).PasteSpecial xlPasteAll Application.ScreenUpdating = True End Sub

ilginiz için çok teşekkür ederim,ex ile ilgili bölümü denediğimde sayfada son dolu satır üzerine yapıştırıyor.yani bu dolu satırdan sonraki boş alana yapıştırması gerekirken son satırdaki kayıt üzerinden başlıyor yapıştırmaya,

yardımınız için peşinen teşekkür ederim

hocam açıklama ya ilave olsun 10 -12 noyu kopyaladım,diğer işlemimde 13-14 kopyaladığımda 12 nin üzerinden başlıyor ve 10-13-14 oluyor

ilginiz için çok teşekkür ederim,ex ile ilgili bölümü denediğimde sayfada son dolu satır üzerine yapıştırıyor.yani bu dolu satırdan sonraki boş alana yapıştırması gerekirken son satırdaki kayıt üzerinden başlıyor yapıştırmaya,

yardımınız için peşinen teşekkür ederim

ilgili kodu aşağıdaki gibi değiştirin

VBA:
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DMCA.com Protection Status
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7
Geri