M

Çözüldü Geçmiş Tarihteki Verilerin Değiştirilememesi için Koruma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Çalışma dosyamın KASA DEFTERİ sayfasında önceki günlerde kaydedilen A:G sütunlarındaki verileri korumaya almak istiyorum. Kendimin olmadığı zamanlarda yanlışlıkla geçmiş günlerdeki verilere dokunup tarihini bugüne çevirebiliyorlar ki gün sonunda çıktı aldığımda o verilerde listede çıkıyor yani akşam sadece gün içindeki verileri süzüp yazıyorum.

Mümkün müdür acaba?

Ekli dosyalar

@mc_exrem
Tavsiyem ayrı, tercih sizin.
Önerdiğim kod değişikliği istediğiniz sonucu veriyor mu, vermiyor mu?
İlginiz için teşekkür ederim.

Koruma tüm sayfayı kapsamakta ve gün içerisindeki kullandığım H sütununu da kapsadığı için kullanamıyorum. Gerektiğinde düzeltme yapabilmek istiyorum haliyle farenin sağ tuşu hiç kullanamıyorum. Yaptığım düzeltmenin de D1 ve D3 hücrelerindeki toplamları etkilememesi mümkün müdür?

Merhabalar,
Hatanın sebebi; dosyanızda 2 tane Worksheet_SelectionChange olması.
* Her başlık sadece 1 kez kullanılabilir.

--Paylaştığınız resim üzerinde işaretlediğim bölümü silerseniz kod çalışır.
HataResmi.webp
İlginiz için teşekkür ederim dosya sorunsuz çalışmaktadır. Tasarım modunu açıp korumayı kaldırınca gerektiğinde değişiklik yapabiliyorum.
Sizden ricam geçmişte yapacağım değişikliklerin D1 ve D3 hücresindeki toplamları etkilememesi. Mümkün müdür acaba?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhabalar,
Tasarım Modunu açıp kapatmak yerine belirleyeceğiniz bir şifre ile işlem yapabilirsiniz.

Paylaştığım Worksheet_SelectionChange kodlarını aşağıdaki kodlar ile değiştiriniz.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

Geçmiş tarihli bir kaydın olduğu satıra tıklarsanız resimdeki gibi bir mesaj çıkar.
1618391869951.webp

Gelen mesajda Evet'i tıklarsanız, şifre gireceğiniz ekran açılır.
Ekli dosyayı görüntüle Tablo_Resim_EPOSTA_BRN.xlsm
Gelen ekranda seçili olan kaydın tarihi yazar. Şifrenizi yazdığınız zaman seçtiğiniz hücrede işlem yapabilirsiniz.

Örnek olarak kod içerisinde 123 şifresini belirledim, şifreyi If sifre = 123 Then satırından değiştirebilirsiniz.

-- D1 ve D3 hücresindeki toplamlar için de formül kullandığınız için hücrelerde işlem yaptığınız zaman otomatik işleme dahil edilirler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...