M

Çözüldü Farklı Verileri Tek Sayfaya Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Değerli arkadaşlar,
Ekli DataBase dosyası içerisinde Sh_DB isimli bir ana sayfam mevcut. Bu dosyalar başka klasör içerisinde dosyalar halinde bulunmaktadır. Aynı başlıklar altında bulunan verileri Sh_DB dosyası içerisine ekleyeceğim bir buton sayesinde makro ile yapmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Merhaba ,
birleştirme dosyanız makro dosyası şeklinde , muhtemelen vba çözümü istiyorsunuz. Yine de ben alternatif olsun diye Powerquery ile bir deneme yaptım.
İşlem yapılmadan önce 3 dosyadaki tablo yapılarına basit 1-2 düzenleme yapıldı. Kısa bir video ile örneklendirdim. Kontrol edersiniz.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Merhaba ezelk hocam, Cavabınız için teşekkür ederim. Ama dosyayı sizin tarif ettiğiniz gibi yaptığımda "DataFormat.Error: External table is not in the expected format." şeklinde hata veriyor.

Powerquery nin bence / benim için en sıkıntılı kısmı yazılı olarak açıklamak. Aslında çok karışık değil ama sadece yazı ile açıklamak güç.
Muhtemelen aynı sonuca vba çözümü ile ulaşan alternatifler de verilecektir.
Ben de en başından adım adım yaparak video ile açıklamaya çalışırım. Bu hemen olmayabilir ama.
Kolay gelsin.

Merhaba Cesur Hocam,
Dosya için teşekkür ederim. Ancak, çalıştır butonuna tıkladığımda herhangi bir işlem olmamaktadır. Acaba ben mi yanlış bir işlem yapıyorum.

Hocam, Ekte görüldüğü üzere herhangi bir engel bulunmuyor.

Ekli dosyalar

• Capture.webp
    Capture.webp
    17.6 KB · Görüntüleme: 3
Evet Hocam, Dosyalar ExcelDepo-DataBase isimli klasör içerisinde bulunuyor. Benim nöbet sabah 07.00 ye kadar sürdüğü için sizi düşünemedim. Hayırlı geceler hocam. Teşekkür ederim.

Biraz daha detaylı video hazırladım. Teknik nedenle sesli kayıt olmadı. Denersiniz. Bu da aklınızda bulunsun. Powerquery menüleri excel sürümü farklılığında değişim gösterebilir ama powerquery varsa aynı sonucu alırsınız.

www.youtube.com/@ExcelDepo kanalını takibe alırsanız yeni eklenen dosyalardan haberiniz olur. Ayrıca bu konuyu da sesli / açıklamalı çekme fırsatım olunca eklemeye çalışacağım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...