A

Soru Excelde başka sayfadan veri alma hk.

antalya07

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sayın yetkili,
Ek'te bildirdiğim excel dosyasında Sayfa1'deki ürün birim fiyatlarını Sayfa2'de ürünlerin karşısına formül ile tarihlere göre yazılması için sizden talep ediyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Sayfa1'deki listede aynı ürün ve tarih için 2'den fazla veri satırı var.
İlkini mi, 1'den fazla olanlar için sonuncusunu mu, 10 ayrı fiyat varsa örneğin bunların hepsini mi görmek istiyorsunuz?
Örneğin PIRINC için 01.01.2018 satırında (Sayfa2 B2 hücresi) neyi görmek istiyorsunuz?

.

Sayfa1'deki tüm ürünlerin birim fiyatlarını Sayfa2'ye formül ile mümkünse yazılmasını istiyorum. Aynı tarihte aynı üründen gerek aynı fiyat gerekse başka fiyat olması durumunda da Sayfa2'de ilgili ürünün birim fiyatının yazılması uygun olacaktır. Teşekkür ederim. Saygılarımla,

Yazdığınız cevabı anladığımı söyleyemem doğrusu.

Sayfa2 A sütunundaki tarihlerden sadece 1'er tane olması sağlanırsa aşağıdaki şekilde, verdiğim formüllerle sonuç alınabilir.
Formüllerin ikisi de belirttiğim hücrelere dizi formülü olarak uygulanmalıdır (CTRL+SHIFT+ENTER şeklinde uygulama).
-- birinci formülü Sayfa1'de K2 hücresine (K sütunu yardımcı alan) dizi formülü olarak uygulanıp aşağı doğru liste boyunca koplanmalı.
-- ikinci formül ise Sayfa2'de B2 hücresine dizi formülü olarak uygulanıp sağa ve aşağı doğru yeteri kadar koplanmalı.

İşlemlerin uygulandığı belge ekte.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

Ekli dosyalar

Merhaba cevabınız için öncelikle size çok teşekkür ederim, sağolun. Gönderdiğiniz dosyaya baktığımda Sayfa2 C2 hücresindeki değerler Pırınc'e ait olduğu için B2 hücresine yazılması gerekiyor, Sayfa2'de F3 hücresinde Bulgur Pılavlık fiyatının 4TL olması gerekiyor, Sayfa2'de G4 hücresinde Bugday Asurelık fiyatının 5TL olması gerekiyor. Bu konuda nasıl bir çalışma yapabilirim. Saygılarımla,

Sayın @ANTALYA07 .

Önceki cevabımda verdiğim formülü ve ilgili cevabı eklediğim örnek belgeyi yeniledim.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabıma tekrar bakın, o cevaba ekli belgeyi de tekrar indirerek yenisini kontrol edin.

.