keremd

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. Arkadaşlar iyi günler
aşağıdaki fonksiyon ile yapılan işlemi vba kod ile nasıl yapabilirim yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla
İyi çalışmalar
=_xlfn.CHOOSEROWS(_xlfn.CHOOSECOLS(SIRALA(FİLTRE(LIST!A2:H2000;(SOLDAN(LIST!A2:A2000;3)="120")*(LIST!F2:F2000>=J1)*(LIST!F2:F2000<=J2)*(LIST!H2:H2000<>0)*(LIST!I2:I2000=1));8;-1);1;2;5;6;8);SATIR(1:100))

Ekli dosyalar

Çözüm
Belgeniz ekte @keremd
Bence EVRAK NO ve VADESİ sütunlarının pek anlamı yok.
Çünkü ilgili cari hesabın detay bilgisini listelemiyorsunuz, sadece verilen tarih aralığındaki toplamları listeliyorsunuz ama yine de bu sütunları muhafaza ettim.
Listelenecek veri adetini de değişken hale getirdim.

İncelersiniz, denersiniz.

Oluşturduğum kod aşağıda gösterildi, ilk hücreye
=cari( veri_alanı ; başlangıç tarihi ; bitiş tarihi ; listelencek veri satır adeti )
formülünü uygulamanız yeterlidir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)
@keremd

Verdiğiniz formül Excel 365 formülü.
Ayrıca formülde, veri kaynağı sayfada oluşturulmuş yardımcı 2 adet sütundaki (H ve I sütunu)
bilgiler de kullanılmış.

İhtiyacı; formülü koda çevirme şeklinde değil de
sözel olarak ifade ederseniz daha hızlı sonuca ulaşılabilir.

Sn Ömer Bey iyi günler
Belirtilen tarih aralıklarındaki verileri süzüp süzülen tarihte toplamı en yüksekten en düşüğe doğru müşteriyi listeleyecek ve müşterinin ilk vade ve ilk fatura numaralarını verecek bir çalışma.(office 365 dışın office sürümleri ile de çalışacak bir çalışma olursa memnun olurum) Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Kerem Bey merhaba,

Dosyanızı inceledim.
Açtığında ekrana gelen formüllere göre, toplam 202 kayıt varken, siz sadece 100 kayıt gelmesini istemişsiniz.
Bu 100 kayıt için ve ekrana gelecek sütunların başlıkları için bilgileri yazarsanız, makro kodu kolayca yazılır diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar,

Belgeniz ekte @keremd
Bence EVRAK NO ve VADESİ sütunlarının pek anlamı yok.
Çünkü ilgili cari hesabın detay bilgisini listelemiyorsunuz, sadece verilen tarih aralığındaki toplamları listeliyorsunuz ama yine de bu sütunları muhafaza ettim.
Listelenecek veri adetini de değişken hale getirdim.

İncelersiniz, denersiniz.

Oluşturduğum kod aşağıda gösterildi, ilk hücreye
=cari( veri_alanı ; başlangıç tarihi ; bitiş tarihi ; listelencek veri satır adeti )
formülünü uygulamanız yeterlidir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(31 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Konu çözümlenmiş durumda ama benim soruya istenen cevapta aklıma takılan bir şey oldu. @keremd bize cevap yazarsanız sevinirim.

Raporlanmasını istediğiniz verilerdeki EVRAK NO ve VADESİ gelme koşulu nedir?
Birden fazla kaydın toplamını alırken, hangi kaydın EVRAK NO ve VADESİ listelenmeli?
Bunun şartı nedir?