S

Çözüldü Boş Satır Ekle - Satır Sil - Numaralandır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SilinenUye8231

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı akşamlar.

Ekte gönderdiğim excel dosyamdaki makrolar gayet güzel çalışıyor.
A sütunundaki hücrelere bilgi girdikçe, TOPLAM ile arasına bir boş satır ekliyor.
Yapmak isteidiğim bu boş satırı 3 e çıkarmak istiyorum, yani en dolu satırın altına veri girdiğimde, boş satır sayısı 3 olsun, makro içerisindeki sayıları değiştirmeye çalıştım ama sonuç alamadım.
Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Önce, makroları pasif hale getirin (GELİŞTİRİCİ>>TASARIM MODU) ve elle satır ekleyerek
durumu, olması gereken hale getirin.

Aşağıdaki gibi deneyin.
Uygulanan formülün, TOPLAM satırının bir üstündeki satıra kadarki alanı kapsamasını istiyorsanız,
kırmızı işaretediğim sayıyı 1 olarak değiştirin.

.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)

Sayın Ömer Bey, ilginiz için çok teşekkür ediyorum.
Mesajı düzenleme süresi bittiği için 2.mesajıma yazmıştım, A sütununa sıra no da eklemek istemiştim.
Ayrıca düzelttiğiniz makro hücre sildiğimde 3 tane boş satır bırakıyor, ama eklemek istediğimde 3 tane boş satır oluşmuyor.
Yani yapmak istediğim B sütunu en alt boş satıra veri girdiğimde TOPLAM yazı ile veri girdiğim hücre arasında 3 tane boş satır olsun istiyorum.

Ekli dosyalar

Makroları devre dışı bırakıp, elle satır ekle/sil yaparak sayfayı olması gereken duruma getirin.
Aşağıdaki kodu sayfanın kod bölümüne yapıştırıp makroları etkinleştirin.

B sütunundaki tarihleri silerek (aradan veya en sondaki), üstüne yazarak ve ilk boş satıra tarih yazarak denemeler yapın.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(22 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...