Çözüldü Sıralı Son Dolu Satır Numarasını Bulma

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi

Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar iki farklı sütunda sıralı olarak giden satır numaralarında son satır numarasını bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    7.7 KB · Görüntüleme: 6
Çözüm
Sayın @YasarPiskin'in sorusu için. Sayın @PriveT'ın cevabı sonuç verir.(y)

Ancak; arada kalan B ve C sütunu hücrelerinde başka sayıların da olabileceğini düşünerek
arama alanını daraltmak bakımından, formülü aşağıdakilerden biri olarak yeniden düzenlemekte yarar var sanırım.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmalısınız.
(1 satır)
Kod:
(1 satır)
A sütunu için:
Kod:
(1 satır)
Diğer sütunlar için A'ları değiştirin.

Sayın PriveT ilginize teşekkür ederim. İki farklı sütunda sıralı olarak giden satır numaralarında son satır numarasını bulma hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• Kitap1 (1).xlsx
    8 KB · Görüntüleme: 7
Gönderdiğiniz örneğe göre; sarı ile işaretli H2 hücresine 20 yazmışsınız. Ama soruda son dolu satır numarası demişsiniz.
Şimdi tam istediğiniz nedir anlayamadım. Son dolu satır numarası yani "11" rakamını mı bulmak istiyorsunuz? Yoksa son dolu hücre içindeki "20" rakamını mı bulmak istiyorsunuz?
Ayrıca A ve D sütunları arasında ne gibi bir mantık uygulanacak? Aralarında bağ var mı? Bütün mü sayılacak? Yoksa her iki sütun için iki ayrı sonuç mu çıkacak?

1883

Moderatörün son düzenlenenleri:
Peki durum aşağıdaki gibi olursa?
Son satır 11. satırda olan A11 hücresindeki 10 rakamını mı verecek? Yoksa D8 hücresindeki 17 rakamını mı?

Ek Açıklama 2019-07-12 093552.webp

Ya ben anlatamadım, ya siz anlamadınız.
Dosyada 2 sütun var. A sütunu 11. satırda bitiyor. D sütunu 8. satırda bitiyor.
Bu tabloda son satır hangisi sayılacak?
Sonuçta çözüm olarak tek cevap gerekiyor değil mi?
Yoksa A sütununun son satırındaki değeri bir yere, D sütununun son satırındaki değeri başka bir yere mi yazacaksınız?
Ek Açıklama 2019-07-12 093552.webp

Esas alacağımız A ve D gibi iki ayrı sütunumuz var. Numaralar sıralı olarak birbirinin devamı olarak gidiyor. Burada en son hangi hücrede bitti ise onu bulmaya çalışıyorum.

Sayın @YasarPiskin'in sorusu için. Sayın @PriveT'ın cevabı sonuç verir.(y)

Ancak; arada kalan B ve C sütunu hücrelerinde başka sayıların da olabileceğini düşünerek
arama alanını daraltmak bakımından, formülü aşağıdakilerden biri olarak yeniden düzenlemekte yarar var sanırım.
Kod:
(1 satır)
Kod:
(1 satır)

Çözüm
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum