S

Çözüldü Userform Listview Sütun Başlıkları Ekleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sedat2161
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım. Ekli dosyama user form listview bilgilerini FİŞ TESLİM dosyasına ekleyip çıkarmak istiyorum. Eklenen kişi alfabetik olarak kayd edilirse çok iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 8RN.xls
    8RN.xls
    284 KB · Görüntüleme: 11
Hayırlı akşamlar sayın hocalarım. Ekli dosyama user form listview bilgilerini FİŞ TESLİM dosyasına ekleyip çıkarmak istiyorum. Eklenen kişi alfabetik olarak kayd edilirse çok iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hayırlı günler sayın hocalarım herhalde bu konu biraz zahmetli bir iş. Konuyu kapatalım. Yeni konu açıp değişik bir yol deneyeceğim. Hayırlı günler diliyorum.

@sedat2161
Dün bir şeyler yapmıştım ancak tam kontrolden geçiremediğim için dosyayı iletmemiştim.
Sabahtan beri de yoldayım, araç kullanıyorum.
Kontrol edebilirsem uygun vakit iletmeye çalırım.

Fikrimi sorarsanız, konuyu parçalara ayırmalıydınız.
Userform açılışında, varsa mevcut kayıtların listview de listelenmesi ayrı, Textboxa yazılan metne göre, mevcut listenin filtrelenmesi ayrı, örneğin listview satırına çift tık ile ilgili verilerin üstteki textboxlara yazılması ayrı, mevcut bir kaydın güncellenmesi, silinmesi ayrı, üstteki textboxlara yapılan girişleri sıfırdan sayfaya kayıt edilmesi ayrı, güncelleme/silme/yeni kayıt durumlarında, sayfa ile listviewin karşılıklı uyumluluğunun sağlanması ayrı işler.
Belirttiğim gibi, doğrusu en temel işlemden karmaşığa doğru adım adım ve her biri ayrı konular olsa iyi olurdu.

@sedat2161
Dün bir şeyler yapmıştım ancak tam kontrolden geçiremediğim için dosyayı iletmemiştim.

Userform açılışında, varsa mevcut kayıtların listview de listelenmesi ayrı, Textboxa yazılan metne göre, mevcut listenin filtrelenmesi ayrı, örneğin listview satırına çift tık ile ilgili verilerin üstteki textboxlara yazılması ayrı, mevcut bir kaydın güncellenmesi, silinmesi ayrı, üstteki textboxlara yapılan girişleri sıfırdan sayfaya kayıt edilmesi ayrı, güncelleme/silme/yeni kayıt durumlarında, sayfa ile listviewin karşılıklı uyumluluğunun sağlanması ayrı işler.
Belirttiğim gibi, doğrusu en temel işlemden karmaşığa doğru adım adım ve her biri ayrı konular

@sedat2161

Belirttiğim gibi, doğrusu en temel işlemden karmaşığa doğru adım adım ve her biri ayrı konular olsa iyi olurdu.
Hocam iyi geceler.Allah yolunuzu açık etsin.Bu yoğunluktada bizlere yardımcı oluyorsunuz.Hocam o zaman konu konu paylaşıp sorunu çözmeye çalışalım sizin dediğiniz gibi. Admin arkadaşımız konu başlığını değiştirebilirse (listviewde liste başlığı ekleme) olarak. İlk başta FİŞ TESLİM sayfasındaki liste başlıklarını eklemeyi (Adı ve soyadı. Ünvanı . Birimi) başlıklarını listviewde görünümlerini sağlayalım.

sadece başlık ekleyebilmek için aşağıdaki kodu deneyebilirsiniz
Choose(jj, "S.No", "Adı ve Soyadı", "Ünvanı", "Yemekli Gün", "Tutarı", "İmza", "Teslim Edildi", "BİRİMİ") <==bu satır sayfadaki alan başlıkları isterseniz değiştirebilirsiniz
Choose(index, değer1, değer2....) kalıbında indexe göre değer atanır index1 ise değer 1, sizin örneğinizde jj=1 için "S.No"
8 başlık olduğundan For jj = 1 To 8 dedik kaç başlıksa o kadar olmalı
sütun genişlikleri için Choose(jj, 50, 200, 100, 50, 75, 50, 50, 75)
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

• Beğen
Tepkiler: ysb
not : kodlar form yükleme yordamına eklenebilir
Hayırlı sabahlar hocam. Kodları uyguladım listviewe konu başlıkları ekledim ve listviewe başlıklar. geldi çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık. Listview konusunun 1. Başlığı çözülmüş oldu. Emeğinize sağlık. 2. Başlığımız inşallah yeni konu adı altında personel ekle olacak. Hayırlı günler diliyorum.