Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma isimli dosya, Veri Doğrulama metodu ile hücreye eklenmiş açılan listede nasıl filtreleme yapılacağını öğretir.

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma

Hücrede Filtreleme Yapmak

Bir Excel sayfasındaki hücrelerinizde bulunan isimleri, bir veritabanından alacak şekilde, Veri Doğrulama özelliği ile hücrede açılan listede gösterebiliyoruz. Peki bu liste binlerce kişiden oluşuyor ve açılan listede olsa bile isim seçimi yaparken zorlanıyorsanız? İşte bu durumlara çözüm olması için hazırladığımız örnek dosyamız tam size göre.

Bu dosyamız ile üst resimde göreceğiniz üzere, hücreye yazdığınız bir kaç karakter, sadece o karakteri içeren isimlerin açılan listede filtrelenmesini sağlayacaktır.

Faydalanılması temennisiyle.

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma - Excel Özellikleri:

EĞERSAY KAÇINCI KAYDIR Veri Doğrulama
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Hücredeki Açılan Listede Filtreleme Yapma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 5-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
5   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

#YOK! (#NULL?) Hatası

Formülde bazı yerlerde ya noktalı birgül yerine virgül kullanmışsınızdır. Ya da başvurulan hücrelerde başvuru bilgisi bulunamamıştır. Çoğunlukla Düşeyara, yatayara gibi formül sonuçlarında bu hata alınabiliyor.

Detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.
Yükleniyor...