M

Çözüldü 3 sütunda eşleşen değerlerde tarihi büyük olanı bulmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mesafe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mesafe

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Örnek dosya içerisinde de açıkladığım, 4 sütunluk bir tabloda 3 sütunu eşleşen satırlardan tarihi büyük olanın yanına formülle 2 yazdırmak istiyorum.

Ekli dosyalar

Çözüm
Formülü deneyiniz.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Dosyanız ekte yeralmaktadır.
Fakat sizden ricam tam olarak ne lazımsa hemen istemeniz. Aksi takdirde her defasında farklı çözümler için tekrar tekrar uğraşmamız gerekmekte.
Merhaba,
4 sütunluk bir tabloda 3 sütunu eşleşen satırlardan tarihi büyük olanın yanına formülle 2 yazdırmak istiyorum.
Demişsiniz.
Dosyadaki açıklamanızda ise;
ikiden çok eşleşen varsa yine büyük tarihe 3 yazacak
Demişsiniz.
Fakat 2 den fazla tekrarlayan satırın E3 hücresine 2 yazmışsınız. Acaba yanlışlıkla mı yazdınız?
Sizin yazdığınız gibi mi yoksa formül sonucu gibi mi olması gerekiyor?

Annotation 2019-11-30 115554.webp

Dosyayı kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Öncelikle yardımlarınız için teşekkürler, oradaki durum şuydu aynı kayıttan 3 tane var, ikinci buyuk tarih 2 üçüncü büyük tarih 3 yazıyor. Ama bundan önemlisi yazmış olduğunuz formüle hiç dokunamıyorum, formülün içinde bir yeri tıklayıp çıktığımda bile formül bozuluyor, kendi dosyama bunu nasıl uyarlayacağım ?

Teşekkürler

Öncelikle İki taneyi bile çözsek işim görülecek, büyük tarihlerin olduğu satırları silip formülü yeniden uygularım.
2016 excel olan bir başka bilgisayarda da formülü çalıştıramadım.

Saygılar

Formülü deneyiniz.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Dosyanız ekte yeralmaktadır.
Fakat sizden ricam tam olarak ne lazımsa hemen istemeniz. Aksi takdirde her defasında farklı çözümler için tekrar tekrar uğraşmamız gerekmekte.

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...