Sadece 25-TL'ye 1 YIL SINIRSIZ Dosya İndirme

Bu sitedeki tüm dosyalarımız ÜCRETLİDİR. ÜCRETSİZ Dosya indirmek için ExcelDosyalari.Com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Kayıt Ol ya da Giriş Yap

VIP ÜYELİK

Dosya indirmek için ÜCRETLİ Üyelik satın alabilirsiniz.

KREDİ KAZANMA

Kredi kazanın BEDAVA dosya indirin.

EXCEL DERSLERİ

BEDAVA Excel Videolarımızı izleyin, bilginizi arttırın.

GoalSeek-HedefAra Örnekleri

GoalSeek-HedefAra Örnekleri V1

indirmek için izniniz yok

Hesap Yükseltme
Hedef Arama (GoalSeek), benzetim çözümleme (benzetim çözümlemesi: Hücrelerdeki değerleri, yapılan değişikliklerin çalışma sayfası üzerindeki formüllerin sonuçlarını ne şekilde etkilediğini görmek için değiştirme işlemi. Örneğin, ödemelerin miktarını belirlemek için bir amortisman tablosunda kullanılan faiz oranını değiştirme) araçları da denilen bir komut takımının bir parçasıdır.

Tek bir formülün (formül: Hücrede, bir araya geldiklerinde yeni bir değer üreten bir dizi değer, hücre başvurusu, ad, fonksiyon veya işleç. Bir formül her zaman eşittir işaretiyle (=) başlar) istenilen sonucunu bildiğiniz halde sonucu belirlemek için formülün gereksinim duyduğu giriş değerini bilmiyorsanız, Araçlar menüsünden Hedef Arama'yı tıklattığınızda kullanılabilir duruma gelen Hedef Ara'yı kullanabilirsiniz.

Hedef aranırken (hedef arama: Bir hücre için belirli bir değeri, başka bir hücrenin değerini ayarlayarak bulma yöntemi. Hedef arama yaparken Excel belirttiğiniz bir hücrenin değerini, o hücreye bağımlı olan formül istediğiniz sonucu döndürene dek değiştirir.), Microsoft Excel belirli bir hücredeki değeri, bu hücreye bağlı bir formül istediğiniz sonucu verinceye kadar değiştirir.
Yazar
Admin 
İndirilme
9
Görüntüleme
2,214
İlk Yayınlama
Son Güncelleme
Değerlendirme
0.00 Oylama 0 İnceleme
Hazır Excel Dosyası İndir

Admin Kullanıcısının Diğer Dosyaları;

Üst