R

Çözüldü YILLIK ORTALAMA SATIŞ GRAFİK VERİ EKLEME

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Recete
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Recete

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Ekteki grafik sunum dosyasında yapılış mantığını bilemediğim işin içinden çıkamadım.

2012 - 2021 Yılları arasında "TÜM TABLO" kısmını doldurmak istiyorum.

Ancak bu sefer grafik ve formüller bozuluyor.

Ayrıca projeksiyon sunum da kullanacağım için grafik kısmını nasıl büyütebilirim?

Teşekkürler

Ekli dosyalar

Selamlar,
Eğer illa ki sizin dosyadaki stilde olmayacaksa
ekteki dokumanı inceleyiniz.

Not : sizin stilde olacaksa her yıl için bir seçenek düğmesi ekleme işleminiz olacaktır. Bu dosyada ise, 2030 yılına kadar veri girilecek şekilde dinamik alan için ad tanımlaması yapıldı. Seçimler ise yıl ve ay isimleri üzerinde mouse gezdirerek yapılmakta.

1623796360191.webp

1623796222019-png.11052

Düzenleme : (16.06.2021 14:14)
5 no lu mesajda belirtilen düzenlemeler sonrası eski dosya kaldırılıp yeni dosya eklendi.

Ekli dosyalar

• 1623820058779.webp
    1623820058779.webp
    224 bayt · Görüntüleme: 7
Moderatörün son düzenlenenleri:
Selamlar,
Grafikte bazı düzenlemeler yapıldı...
1 - Aralarda bazı aylar için değer bulunmaması durumunda, ilgili değerlerin grafikte gösterilmemesi
(Örnek olarak, yeni eklenen dosyada 2019 Mayıs için veri yoktur. İncelersiniz)
2 - İçinde bulunduğumuz yıl için, içinde bulunduğumuz aydan sonraki aylar için veri olmayacaktır. Örneğin, Şu an için Haziran 2021 deyiz ve Mayıs 2021 den sonraki veriler olmayacaktır. Buolmayan verilerin de grafikte gösterimi olmamalıdır.
Aylık veri girişleri yapıldığında grafikte gösterimi olacaktır....

Düzenlemeleri yapılmış yeni dosya 2 nolu mesaja eklenmiştir.
Bilginize....

Selamlar hocam,
Evet bu durumu ben de fark etmiştim. Tekrar size sorsam mı diye tereddüt de ettim. Sonra daha fazla rahatsızlık vermeyeyim, astarın yüzünü istemeyeyim ;) diye vaz geçtim.
Sunum yaparken bir şekilde idare ederim diye düşündüm.
Nazik ilginiz ve değerli yardımınız için candan şükranlarımı arz eder, sağlıklı günler dilerim.

Teşekkür ediyorum...
Grafiği hazırlarken bu olayı atlamışım... Düzenlemenin gerekebileceğini düşündüm ve o nedenle de gerekli düzenlemeyi yaptım...
Evet bu durumu ben de fark etmiştim. Tekrar size sorsam mı diye tereddüt de ettim. Sonra daha fazla rahatsızlık vermeyeyim, astarın yüzünü istemeyeyim ;) diye vaz geçtim.
Tereddüt etmeyin, çekinmeyin lütfen....
Bana göre, önemli olan, istenilenin tam olarak karşılanabilmesidir. Tabi ki bilgim çerçevesinde...

Tekrardan teşekkür ediyorum...
Saygılarımla....