B

Çözüldü Yıllık İzin Hakediş Tarihi Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bilal

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba;

Ekte bulunan dosyamda L sütununda formülle İzin Hakkediş gün sayısı hesaplattırdım.

Ancak, çalışanların işe giriş tarihinde Hakediş gün sayılarını günün tarihine göre L sütununa getirmesini istiyorum. Günün tarihine göre izin hak etmeyenlerin gün sayısının boş olarak gelmesini nasıl sağlarım?

Değerli Excel Depo Forum Yöneticilerinin ve kullanıcılarının yardımını bekliyorum.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Çözüm
@PriveT, Öncelikle çok teşekkür ederim.

Ancak benim istediğim; Q3 hücresinde bulunan günün tarihi, İzin Hak ediş Tarihinden küçük olması durumunda Hak Ettiği İzin gün sayısının 0 (Sıfır) olarak gelmesidir.

Nedenine gelince, günün tarihi İzin Hak Ediş tarihine denk yada büyük olursa hak ettiği izin gün sayısını göstersin.

İlginiz için teşekkür ederim.
Bu durumda sizin izin hakediş tarihini hesaplama şekliniz hatalı değil mi? Mesela personel 2023'de işe başladığı zaman daha bugün bile işe başlamış olsa izin haketmiş gibi görünüyor.
Bu durumu düzeltmek için K5 hücresinde;
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
formülü kullanabilirsiniz.
Bu yıl izin...
Merhaba;

Ekte bulunan dosyamda L sütununda formülle İzin Hakkediş gün sayısı hesaplattırdım.

Ancak, çalışanların işe giriş tarihinde Hakediş gün sayılarını günün tarihine göre L sütununa getirmesini istiyorum. Günün tarihine göre izin hak etmeyenlerin gün sayısının boş olarak gelmesini nasıl sağlarım?

Değerli Excel Depo Forum Yöneticilerinin ve kullanıcılarının yardımını bekliyorum.

İyi çalışmalar
Merhaba,
Şöyle bir şey mi istediğiniz acaba?

Kod:
(1 satır)

Ekli dosyalar

Ancak benim istediğim; Q3 hücresinde bulunan günün tarihi, İzin Hak ediş Tarihinden küçük olması durumunda Hak Ettiği İzin gün sayısının 0 (Sıfır) olarak gelmesidir.

Nedenine gelince, günün tarihi İzin Hak Ediş tarihine denk yada büyük olursa hak ettiği izin gün sayısını göstersin.

Merhaba Sn. @bilal forumda arama yaparak daha önce işlenmiş konulara göz atabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki linkteki konuda verilen cevap ---> L5 hücresine yazıp aşağı sürükleyerek deneyiniz.

Kod:
(1 satır)

Bu durumda sizin izin hakediş tarihini hesaplama şekliniz hatalı değil mi? Mesela personel 2023'de işe başladığı zaman daha bugün bile işe başlamış olsa izin haketmiş gibi görünüyor.
Bu durumu düzeltmek için K5 hücresinde;
Kod:
(1 satır)
Bu yıl izin haketmeyenlerin izin hakediş tarihi de görünmesin derseniz;
Kod:
(1 satır)
bu formülü kullanabilirsiniz.

Bu durumda L5 hücresinde ise;
Kod:
(1 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...