M

Çözüldü YENİ VERİ GİRİŞİ

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mcexrem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Üstadlar,

KASA DEFTERİ
sayfası B sütununa;

• EKREMDEN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C36:Z36 hücrelerine otomatik yansıtmasını,
  • ZİYADAN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C39:Z39 hücrelerine otomatik yansıtmasını,

• HAKANDAN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C42:Z42 hücrelerine otomatik yansıtmasını tabi birde Personel Avanslar butonu ile sarı dolgu yapıp listeden silmesini sizlerden rica ediyorum.
Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

Merhabalar Üstadlar,

KASA DEFTERİ
sayfası B sütununa;

• EKREMDEN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C36:Z36 hücrelerine otomatik yansıtmasını,
  • ZİYADAN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C39:Z39 hücrelerine otomatik yansıtmasını,

• HAKANDAN yazınca D sütunundaki veriyi MAAŞ LİSTESİ sayfası C42:Z42 hücrelerine otomatik yansıtmasını tabi birde Personel Avanslar butonu ile sarı dolgu yapıp listeden silmesini sizlerden rica ediyorum.
Yardımlarınız için teşekkür eder saygılar sunarım.
Eklenen dosyada vermiş olduğun isimlerle satır numaraları birbirleriyle eşlemiyor, satır numaralarında hata oplabilir mi ?

Eklenen dosyada vermiş olduğun isimlerle satır numaraları birbirleriyle eşlemiyor, satır numaralarında hata oplabilir mi ?
Yardımınız için öncelikle teşekkür ederim.
Haklısınız, veri aralığı eklediğim doğrada C:P aralığında ama açıklamaya C:Z olarak yazmışım. Dosyadaki veri aralığı doğrudur. Dosyanın çalışma sistemi Kasa Defterine EKREM AVANS yazıyorum ilgili hücreden başlayıp sağa doğru avansları yazıyor. Ay sonu geldiğinden buton vasıtasıyla sarı dolgu yapınca hepsini siliyor. Aynı şekilde EKREMDEN yazınca ilgili hücreye sağa doğru yazmasını ve aynı buton ile dolgu yapıp veriyi silmesini istiyorum.

Aynı şekilde EKREMDEN yazınca ilgili hücreye sağa doğru yazmasını ve aynı buton ile dolgu yapıp veriyi silmesini istiyorum.
Mevcut dosyanız bu işlemi yapıyor zaten, ben bir sorun göremedim.

Aşağıdaki Gif resmine bakabilirsiniz.

xd1.webp

Ekli dosyalar

• xd1.webp
    xd1.webp
    116.7 KB · Görüntüleme: 6
Moderatörün son düzenlenenleri:
Mevcut dosyanız bu işlemi yapıyor zaten, ben bir sorun göremedim.

Aşağıdaki Gif resmine bakabilirsiniz.

1572716421874.webp
İlginiz için çok teşekkür ederim.
EKREMDEN satırı para girişleri için kullanılacaktır yani D sütunundaki veriyi o satıra atması gerekiyor ama E sütundaki verileri atıyor.
Son olarak Personel avans butonunun D sütununu da kapsamasını istiyorum.

"MAAŞ LİSTESİ" sayfa adı sekmesine sağ tıkla > kodları görüntüle > açılan ekrandaki kodları sil ve aşağıda yazan kodları yazın.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(27 satır)

"Son olarak Personel avans butonunun da D sütununu da kapsamasını istiyorum." bu kodun işlevini anlamadım ve silme işi felanda yapmıyor ayrıca.

"MAAŞ LİSTESİ" sayfa adı sekmesine sağ tıkla > kodları görüntüle > açılan ekrandaki kodları sil ve aşağıda yazan kodları yazın.
VBA:
(27 satır)

"Son olarak Personel avans butonunun da D sütununu da kapsamasını istiyorum." bu kodun işlevini anlamadım ve silme işi felanda yapmıyor ayrıca.
Yardımınız için teşekkürler.
kodu yarın iş yerinde deneyeceğim.
Personel avans butonunun işlevi KASA DEFTERİ saygasındaki avans yazdığım personelin avansının yazdığı E sütundaki veriyi sarı dolgu yaparak MAAŞ LİSTESİ sayfasındaki değerleri silerek avansları sıfırlıyor.

Yardımınız için teşekkürler.
kodu yarın iş yerinde deneyeceğim.
Personel avans butonunun işlevi KASA DEFTERİ saygasındaki avans yazdığım personelin avansının yazdığı E sütundaki veriyi sarı dolgu yaparak MAAŞ LİSTESİ sayfasındaki değerleri silerek avansları sıfırlıyor.
Personel avans kodlarını incelediğimde sadece boyama işlemi yapıyor silme veya sıfırlama kodlarını göremedim.

Kod:
(13 satır)

Module kod buluğunun en üst satırına Dim gUndo As Variant kodunu ekleyin.

"personelavans" kodunuzu aşağıdaki ile değiştirin.
VBA:
(29 satır)

"personelavansiptal" kodunuzu aşağıdaki ile değiştirin

VBA:
(20 satır)

Module kod buluğunun en üst satırına Dim gUndo As Variant kodunu ekleyin.

"personelavans" kodunuzu aşağıdaki ile değiştirin.
VBA:
(29 satır)

"personelavansiptal" kodunuzu aşağıdaki ile değiştirin

VBA:
(20 satır)
Module kod buluğunun en üst satırına Dim gUndo As Variant kodunu ekleyin. Nasıl yapacağız bunu bilemedim?

kod bölümün en üstüne gelip
Aşağıdaki kodu yazın.
Kod:
(1 satır)
Personel Avans butonu dolgu yapıyor ama Personel Avans Geri al butonu D sütunundaki dolguları iptal ettiği halde E sütunundaki dolguları iptal etmiyor. Güncel dosyayı ekledim kontrol edebilir misiniz

Ekli dosyalar

Kodların en üst satırda yazan
Kod:
(1 satır)
kodunu aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
(1 satır)

Kodların en üst satırda yazan
Kod:
(1 satır)
kodunu aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
(1 satır)
Teşekkür ederim Personel Avans düzeldi ancak Ayhan Avans iptal butonu çalışmıyor. "makro bu çalışma kitabında olmayabilir yada devre dışı bırakılmış olabilir" uyarısı verdi.

O kod ile ilgili talep olmadığı için ve Benim de öyle bir kod kod paylaşımım olmadı. Siz dosyaları veya kodları karıştırmış olabilirsiniz. Dikkat ederseniz Ben dosya paylaşımı da yapmadım sadece değişmesi gerek kodları söyledim. İlk yüklediğiniz dosya üzerinden kodları tekrar değiştirerek kullanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...