Çözüldü Yaptığım Çalışmada bazı hatalar var bir türlü düzeltme yapamadım

kpssteknik

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba detayları ek dosyanın içine yazdım . Boş hücreyi sıfır görmesi yada başka formül yazmam gerek yaptığım hataları söylersenız eğer memmun kalırım

Ekli dosyalar

Selamlar
V2 deki formülünüz
=EĞER(EĞERSAY(B2:U2;$V$1)=0;"";EĞERSAY(B2:U2;$V$1))
W2 deki formülünüz
=EĞER(EĞERSAY(B2:U2;$W$1)=0;"";EĞERSAY(B2:U2;$W$1))

Her iki formülde de sayım sonucu = 0 ise "" (BOŞ) yazılması istenmiş..
Hücre aslında BOŞ değil. Hücrede "" yazmakta. Matematiksel işlem yapmaya çalışırsanız eğer bu "" ibareleri METİN olduğundan işlem yapamayacak ve HATA verecektir.

Oysa ki direkt olarak saydırabilirsiniz..
Yani V2 deki formül
=EĞERSAY($B2:$U2;V$1)
W2 deki formül
=EĞERSAY($B2:$U2;W$1)

Sonuçta sayım sonucu = 0 ise 0 yazacaktır. Matematiksel işlemler yapılabilir.

0 değerlerinin görünmesini istemiyorsanız, hücre SAYI biçimlendirmesini kullanabilirsiniz.
Hücre SAYI biçimlendirmesini İsteğe Uyarlanmış 0;0;;@ şeklinde yazarak yapabilirsiniz. [=0]"";0 da yapabilirsiniz.

Ya da Dosya >> Seçenekler >> Gelişmiş >>Bu sayfa için görüntüleme seçenekleri Değeri Sıfır olan hücrelerde Sıfırı göster işaretini kaldırarak da yapabilirsiniz.

Son Olarak Bir Soru Daha Sormak İstiyorum . Kullanıcı/İsim Bölümünde Atıyorum 10 Kişi Var Bunu Saydırıp Şu Sayıya Bölecem Bunu Satır Förmülü ile mi yapmam gerek Yani Kısacası Katılımcı Sayısına Bölecem ben 145 Kişi olarak ayarladım ama atıyorum bunu katılımcıyı otomatik bulmasını istiyorum

Son Olarak Bir Soru Daha Sormak İstiyorum . Kullanıcı/İsim Bölümünde Atıyorum 10 Kişi Var Bunu Saydırıp Şu Sayıya Bölecem Bunu Satır Förmülü ile mi yapmam gerek Yani Kısacası Katılımcı Sayısına Bölecem ben 145 Kişi olarak ayarladım ama atıyorum bunu katılımcıyı otomatik bulmasını istiyorum

Kullanıcı /İsim bölümü
dosyanızda Veri Girişi Sayfası B sütunu oluyor sanırım...
Ve bu sütundaki verileri DİNAMİK olarak saydırmak olarak anlıyorum sorunuzu... (Yani bugün için 10 var, yarın 15 olur zamanla 100 olur gibi.)

Bu sütunda, formülle gelen "" BOŞ gibi ibareler olmayıp isimler varsa eğer
=BAĞ_DEĞ_DOLU_SAY('VERİ GİRİŞİ'!$B$2:$B$2000)
formülü ile hesaplayabilirsiniz.
"" olsa da olmasa da
=TOPLA.ÇARPIM(--('VERİ GİRİŞİ'!$B$2:$B$2000<>""))
formülünü kullanabilirsiniz.

Burada 2000 satırı daha fazla ya da az olarak yazabilirsiniz.

Alternatif bir çok formül yazılabilir....