A

Çözüldü Yan sekmeden ay bazlı veri çekmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Adnan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Adnan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekteki dosyada da göreceğiniz gibi yapmak istediğim şey şu;

[Cekler] sekmesinde muhtelif tarihlerde, muhtelif vadelere yazılmış çeklerim listelenmekte.

[Aylara Gore Dagilim] sekmesinde ise, yan sekmedeki tüm o çekleri, ay bazlı olarak sütun sütun sıralamak istiyorum. Yani bu sekmeye baktığımda hangi vadelere ay ay, ne kadar çek yazılmışsa o çekleri alt alta listeleyip, ay bazlı toplamlarını görmek maksadım.

Böyle bir şey yapmak mümkün müdür?

Ekli dosyalar

@Adnan

Şu formülü, B4 hücresine yapıştırın ve tekrar bu hücreyi seçin.
Ardından F2 tuşuna basarak imlecin hücre içerisine girmesini sağlayın,
CTRL ve SHIFT tuşları basılı durumdayken ENTER tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Bu formül uygulamasına DİZİ FORMÜLÜ uygulaması denir.
İşlemi doğru yapmışsanız formül kendiliğinden {......} gibi kaşlı parantez arasına alınır.

Eğer dizi formülü uygulamasını doğru yapmışsanız, bu hücreyi sağa ve aşağı kopyalayabilirsiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

@Adnan

Şu formülü, B4 hücresine yapıştırın ve tekrar bu hücreyi seçin.
Ardından F2 tuşuna basarak imlecin hücre içerisine girmesini sağlayın,
CTRL ve SHIFT tuşları basılı durumdayken ENTER tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Bu formül uygulamasına DİZİ FORMÜLÜ uygulaması denir.
İşlemi doğru yapmışsanız formül kendiliğinden {......} gibi kaşlı parantez arasına alınır.

Eğer dizi formülü uygulamasını doğru yapmışsanız, bu hücreyi sağa ve aşağı kopyalayabilirsiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
@Ömer BARAN bey, tamda istediğim gibi, ellerinize sağlık, teşekkürler ediyorum

Tabloyu bir adım daha ileri götürüp, çekin yazılmış olduğu firmayı da hemen yanına çekmek istedim ama "Düşeyara" fonksiyonu ile beceremedim. Örnekleyecek olursam, sarı fonladığım hücrede "Ali" olmalı mesela. Nasıl bir fonksiyon kullanmalıyım bunu yaptırabilmek için?

Ekli dosyalar